Haber Detayı
07 Nisan 2019 - Pazar 11:04 Bu haber 308 kez okundu
 
OTİZİM İÇİN BOYADILAR
Bilginler Çocuk Kulübü ‘Otizm Farkındalık Ayı’ etkinlikleri düzenledi. Otizmli bireylerin ve ailelerinin yalnız olmadığını ve her zaman destek olduklarını göstermek amacıyla düzenledikleri etkinlikte minik öğrenciler el izleriyle tablo yaptılar.
Yaşam Haberi
OTİZİM İÇİN BOYADILAR

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde eğitim veren Bilginler Çocuk Kulübü, otizm farkındalığını küçük yaşlarda oluşturabilmek amacıyla ‘Otizmi Farkındalık Ayı’ etkinliği düzenledi. Küçük yaşta çocukların birbirlerini ötekileştirmemesi için bu etkinliklerin önemli olduğunu söyleyen eğitmenler, çocukların hayal dünyalarının da bu gibi etkinliklerle geliştiğini aktardı.

Öğretmenleri eşliğinde ellerini boyayan Bilginli minikler, el izlerinin olduğunu afişler hazırladı. Birleşmiş Milletler tarafından Otizm’de farkındalık yaratmak amacıyla Nisan ayını Otizm Farkındalık ayı ilan edildiğini söyleyen Bilginler Çocuk Kulübü, otizmin bir eksiklik değil, farklılık olduğuna dikkat çektiler. Nisan ayı boyunca farklı etkinliklerle Otizmle ilgili farkındalık yaratmaya devam edecek olan minik bilginler ‘her çocuk özeldir’ sloganıyla arkadaşlarına el salladı.

HAZEL BERKALP

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: OTİZİM, İÇİN, BOYADILAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı