301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Aralık 2018 - Cuma 15:29 Bu haber 3066 kez okundu
 
Örtüaltı çilek yetiştiriciliğinde biyolojik mücadele
Konyaaltı Aşağı Karaman Mahallesinde örtüaltı çilek üretimi yapılan iki serada kırmızı örümcek ve thrips zararlılarına karşı ilk kez uygulanacak olan faydalı böcek salımı ile Biyolojik Mücadele Demonstrasyonu başlatıldı.
Tarım Haberi
Örtüaltı çilek yetiştiriciliğinde biyolojik mücadele

Konyaaltı İlçe Tarım ve Orman Müdürü Canan Otruş ve bölge sorumlusu Ziraat Yüksek Mühendisi Umut Şahin' in başlatmış oldukları Çilek üretiminde Biyolojik Mücadele demonstrasyonu için 5 Aralık 2018 tarihinde üreticiler ile birlikte faydalı böcekler seralara salındı.

 

İlçe müdürü Canan Otruş; İlerleyen süreçlerde sera içi zararlı popülasyon değişimleri ile çilek bitkilerinin gelişim durumları gözlemlenerek minimum kimyasal ile maksimum verimlilik ve kaliteye ulaşmayı hedeflediklerini ifade etti. Ayrıca Bitkisel Üretimin her alanında Biyolojik Mücadele Uygulamalarının yaygınlaştırılarak gerek doğal denge ve gerekse insan, çevre ve hayvan sağlığı açısından biyolojik mücadelenin önemini vurguladı. Üreticiler ile birlikte faydalı böceklerin salımı yapıldıktan sonra temenni ve iyi dileklerle demonstrasyon çalışmasının ilk aşaması gerçekleştirilmiş oldu.

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Örtüaltı, çilek, yetiştiriciliğinde, biyolojik, mücadele, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı