301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:19 Bu haber 440 kez okundu
 
Öğrenciler, hayvanlara mama ve su dağıttı
Akdeniz Üniversitesi öğrencileri kampüsün içerisinde bulunan sokak hayvanlarına mama ve su dağıttı. Üniversitedeki hayvanların da kampüsün bir parçası olduğunu söyleyen öğrenciler sıcakların gelmesiyle birlikte sokaktaki hayvanlar için bir kap mama ve bir kap su bırakılması yönünde uyarılarda bulundu.
Yaşam Haberi
Öğrenciler, hayvanlara mama ve su dağıttı

Antalya’da havaların ısınmasıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan ve susuz kalan hayvanlara yardım etmek amacıyla yola çıkan Akdeniz Üniversitesi Kampüse Hayat Ver ekibi, üniversite içerisinde köşe bucak dolanarak hayvanlara mama ve su dağıtımı yaptı. Ellerinde mamalarla sıcak havaya aldırmadan kampüsü gezen, gördüğü her hayvana mama ve su yardımında bulunan öğrencilere çevreden de katılmak isteyenler oldu. Öğrenciler, duyarlı birçok hayvan severin ilgi ve talebi olduğunu söyledi.

 

“AMACIMIZ FARKINDALIK”

Kampüse Hayat Ver sosyal sorumluluk ve farkındalık projesiyle yola çıkan öğrencilerden biri olan İletişim Fakültesi Öğrencisi Oğuzhan Mayasız, geçtiğimiz günlerde de kampüsün içindeki çöpleri toplamak için bir etkinlik gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, “Bizim buradaki amacımız üniversite seviyesine gelmiş olan her bireyin çevre bilinci edinerek bir arada yaşadığımız hayvanlarımızı da unutmamasını sağlamak. Bir gün elimizde çöp poşetleriyle başka bir gün de mama ve su kaplarıyla üniversitenin içerisinde geziyoruz. Fakültelerin köşelerinde sıcak havadan mayışmış olan canlarımıza enerji depoluyoruz. Bunu yaparken ne kadar fazla insana dokunursak, farkındalık bilinci işlersek yapmak istediğimiz şeye o kadar yaklaşmış olacağız. Temel amacımız herkesin bu bilince ulaşmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

 

“ARTAN YEMEKLERİ HAYVANLARLA PAYLAŞIN”

İletişim Fakültesi Öğrencisi olan Berk Arık ise Kampüse Hayat Ver ekibi üyesi olmadığını ancak bu oluşumun destekçisi olarak mama ve su dağıtımına katılım gösterdiğini ifade etti. Arık, hayvanların mama ve su ihtiyaçlarına değinerek, “Havalar gün geçtikçe ısınıyor. Bildiğimiz gibi Antalya oldukça sıcak bir iklime sahip. Buradan insanlara da evlerinin önüne bir kap su bir kap yemek koymaları, özellikle de artan yemekleri çöpe atmak yerine sokak hayvanlarımızla paylaşmalarını tavsiye ediyorum” dedi.

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Öğrenciler,, hayvanlara, mama, ve, su, dağıttı,
Yorumlar
Haber Yazılımı