Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 11:40 Bu haber 519 kez okundu
 
Muratpaşalı sporcular Medical Park’a emanet
Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü ile Medical Park Hastaneler Grubu arasında sağlık sponsorluğu anlaşması imzalandı
Spor Haberi
Muratpaşalı sporcular Medical Park’a emanet

Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü ile Medical Park Hastaneler Grubu arasında imzalanan sağlık sponsorluğu anlaşması, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da katılımıyla Engelsiz Kafe’de gerçekleşti. Yapılan anlaşma neticesinde Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü’nde forma giyen futbol ve kadın hentbol takımlarının sporcu ve teknik heyetinin tüm sağlık hizmetleri Medical Park tarafından yapılacak.

 

‘MUTLULUK VERİCİ ANLAŞMA’

 

Sponsorluk anlaşması imza töreninde konuşan Medical Park Hastaneler Grubu Antalya Hastanesi Genel Müdürü Sebahattin Tanas, mutluluk verici bir anlaşma sağladıklarını belirterek, “Grubumuz yaklaşık 31 hastane ile Türkiye’de sağlığa ciddi katkı sunan bir grup. Aynı zamanda Türkiye’de sporun birçok alanında sporcunun sağlığını destekleyen faaliyetlerimiz var. Daha önce de Medical Park Antalya olarak Antalyaspor’un da sağlık sponsorluğunu yapmıştık. Tekrardan belediyemize ait başarılı bir kulübün sağlık hizmetlerini sunmak bizim için gerçekten bir gurur kaynağı” diye konuştu.

 

HAYIRLI OLSUN DİLEKLERİ

 

Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Murat Şimşek ise Medical Park Hastanesi Grubu’na teşekkür ederek, “Umarım bu anlaşmamız uzun zaman devam eder, hep beraber güzel başarılara ulaşırız. Bizler de elimizden geldiğince Medical Park’ın marka değerini yükseltmek için çabalayacağız. İnşallah iki taraf için de hayırlı olur” dedi.

 

‘SPORA İKİ BAŞLIK ALTINDA BAKIYORUZ’

 

Muratpaşa Belediyesi olarak spora sosyal hizmet anlamında spor ve tesisleşmede doğru sporcu piramidini ortaya koyan yaklaşım olmak üzere iki başlık altında baktıklarını belirten Başkan Ümit Uysal, “Önleyici sağlık hizmeti ve sosyal hizmet anlamında sporun hem psikolojik hem sağlık açısından vazgeçilmez bir fayda sağladığı çok açık. Bu anlamda on binlerce insana spor yaptıran bir belediyeyiz. Geniş çaplı bir spor müdürlüğü organizasyonumuz var. Tesisleşmede ve sporcu yetiştirmede doğru piramidi ortaya koyan yaklaşım ile de önce çok sayıda insanımızın spor yapacağı yer oluşturuyoruz. Onları bir piramit mantığı içinde bu yıl inşaatına başladığımız bir olimpik salona bağlıyoruz. Şu ana kadar 7 salon hizmete açtık, 2 buçuk yıl içinde 5 tane daha düşünüyoruz” diye konuştu.

 

’10 SENE BOYUNCA ŞAMPİYONLUĞA ADAYIZ’

 

Muratpaşa Belediyesi olarak kurs düzeyinde sporcu yetiştirdiklerini ve yetişen kişilerin müsabaka yapan sporcu kategorisine ulaştığı bir sistem üzerinde çalıştıklarını kaydeden Uysal, “Doğru sporcu yetiştirme modeli geliştirmeye gayret ediyoruz. Yasal çerçevede bizim müsabaka yapan takımlara ayıracağımız kaynaklar çok sınırlı. Ama sporcu yetiştirmede verdiğimiz destek çok yaygın. Muratpaşa Belediyespor kadın hentbol takımımız alt yaşlardan başlayarak şu an 350 civarında sporcu barındırıyor. Müsabaka yapan Süper Lig takımımızın altında bir piramit gibi yapılanmış 350 civarında sporcu mevcut. Bu yıl şampiyon olur muyuz olamaz mıyız bilemiyorum ama önümüzdeki 10 yıl boyunca her sene şampiyonluğa oynayacağımız garanti” dedi.

 

‘AMATÖRDE YABANCIYA KARŞIYIZ’

 

Amatör sporlarda yabancı transferine karşı olduklarının altını çizen Uysal, “Amatör sporlar yabancı sporcuların transfer edileceği alanlar değildir. Biz yabancılara açık bir iliz ama amatör sporları o ülkenin insanları, gençleri yapar. Bunun temel amacı zaten yarışmadan ziyade topyekûn bir ülkeye spor yaptırabilmektir. Dolayısıyla biz yabancı transferine dayalı bir yapılanmayı reddediyoruz. Amatör sporlarda buna karşıyız” ifadelerini kullandı.

 

İMZALI FORMA VE TOP HEDİYE ETTİLER

 

Konuşmaların ardından imza törenine geçildi. Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü ile Medical Park Hastaneler Grubu arasındaki işbirliğinin resmiyete döküldüğü imza sonrası Muratpaşa Belediyesi Spor Kulübü’nde forma giyen kadın hentbol ve erkek futbol takımı oyuncuları, Medical Park Hastaneler Grubu Antalya Hastanesi Genel Müdürü Sebahattin Tanas ile müdür yardımcısı Uğur Kirez’e imzaladıkları forma ve topları hediye etti.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Muratpaşalı, sporcular, Medical, Park’a, emanet,
Yorumlar
Haber Yazılımı