Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 19:18 Bu haber 434 kez okundu
 
Muratpaşa’da ittifak gerilimi
CHP’li Hasan Şahin’in, Büyükşehir Belediye İmar Komisyonu tarafından alınan plan notları kararına ilişkin İYİ Partili meclis üyesi Barış Bulut’u da hedef alarak yaptığı, “Muratpaşa halkına düşman mısınız?” çıkışına cevap veren İYİ Partili Mustafa Gönenç, “İYİ Parti’yi halka düşmanlıkla ve vatandaşın çıkarlarını sabote etmekle suçlamak kimsenin haddine değildir” dedi
Gündem Haberi
Muratpaşa’da ittifak gerilimi

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Antalya Belediyesi döneminde yapılan imar planlarının sonucunda Muratpaşa’da bulunan birçok sosyal alanın vatandaşların özel mülkiyetlerinin birleştirilmesiyle oluşturulduğunu söyleyerek gerekli düzenlemeler için sunulan imar planı plan notu değişikliğine yapılan itirazların Büyükşehir Belediye İmar Komisyonu tarafından kabul edilmesine tepki göstermişti. 4 CHP’li 3 AK Partili, 1 MHP’li, 1 de İYİ Partili üyelerden oluşan komisyonda CHP’li üyelerin ret oyuna karşın 5 evet oyuyla itirazın kabul edilmesini, aralarında İYİ Partili meclis üyesi Barış Bulut’un da bulunduğu meclis üyelerini hedef alarak eleştiren Şahin, “Kararınız insani mi? Muratpaşa halkına düşmanlığınız nereden gelmektedir?” diye sormuştu.

 

İYİ Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gönenç’te İYİ Partili meclis üyesi Barış Bulut’un kararını gerekçeleriyle birlikte savunarak İYİ Parti’yi Muratpaşa halkına düşmanlıkla suçlayan CHP’li ilçe başkanı Hasan Şahin’e,  “İYİ Parti’yi halka düşmanlıkla ve vatandaşın çıkarlarını sabote etmekle suçlamak kimsenin haddine değildir” sözleriyle yüklendi.

 

“ÖZELLEŞTİRMENİN ÖNÜNÜ AÇACAKTI”

 

Gönenç, Muratpaşa Belediye Başkanlığı’ndan gelen plan notları kararlarının resmi kurum, belediye hizmet alanı, kütüphane gibi kamuoyunun ihtiyaç dâhilinde günü geldiği zaman devletin kamulaştırıp üzerine kaymakamlık binası, okul, yurt gibi kamu yararına olabilecek projelerin oluşturulmasına engel olup, bu alanların özelleştirilmesinin önünü açacağını kaydetti.

 

“MECLİSİN İRADESİ YOK SAYILDI”

 

Gönenç, plan notları kararlarının Muratpaşa Belediye Meclisi’nden, Büyükşehir Meclisi’ne havale olduktan sonra İmar Komisyonu’nda İYİ Partili meclis üyesi Barış Bulut’un söz gelimi okul alanı için Milli Eğitim Bakanlığı’ndan, sosyal tesisler için Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan, resmi kurumlar için İçişleri Bakanlığı’ndan olumlu görüş istemesine rağmen konunun İmar Komisyonu’nda görüştürülmediğini kaydetti. Israrla ilgili kurumlardan olumlu görüş alınması istenmesine rağmen konunun Büyükşehir Meclisi’ne havale edilmesinin 90’ıncı günü bekletilerek oy birliği varmış algısı yaratılmaya çalışıldığını söyleyen Gönenç, “Büyükşehir Meclisi idaresinin yok sayılması kamuoyu tarafından bilinmelidir” dedi.

 

“İLGİLİ KURUMLARDAN GÖRÜŞ ALINMADI”

 

İlgili kurumlardan görüş alınmadığı gerekçesiyle söz konusu plan notlarına yapılan itirazların İYİ Partili komisyon üyesi Barış Bulut tarafından uygun görüldüğünü aktaran Gönenç, “Hukuki boyutuna da değinecek olursak konu Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği’ne de aykırıdır.  Yine belirtmeliyiz ki bugüne kadar Millet İttifakı’na da uygun olarak Muratpaşa Belediyesi’nden, Büyükşehir Belediye Meclisi’ne gelen sadece iki karara aynı gerekçeler ile ret verilmiştir. Antalya’nın menfaati tüm partilerin üzerindedir. İyi Parti’nin siyasetteki ilkesi de budur. İYİ Parti, millet adına herkese hesap sorar ve sadece millete hesap verir.  Bu bağlamda bir kez daha söylüyoruz aldığımız karar insanidir, etiktir, hukukidir” şeklinde konuştu.

 

Halil Büyükayhan

 

 

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Muratpaşa’da, ittifak, gerilimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı