301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Şubat 2019 - Cumartesi 16:35 Bu haber 1963 kez okundu
 
Millet Bahçesi’nde sona doğru
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin, Işıklar’daki yıkılan stadyum alanı yerinde yapımına devam ettiği Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi projesinde yapılan çalışmalarda sona gelindi.
Yaşam Haberi
 Millet Bahçesi’nde sona doğru

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Işıklar’daki eski stadyum yeşil yaşam alanına dönüştürülmek üzere yıkılmıştı. Başkan Menderes Türel, ise eski stadyum alanının, Kent Müzesi ile birlikte Türkiye’nin ilk Millet Bahçesi olacağını müjdelemişti. Karaalioğlu Parkı ve Kent Müzesi ile bütünleşmiş olacak Millet Bahçesi Projesi’nde çalışmalarda sona gelindi. Peyzaj çalışmaları süren Millet Bahçesi’nde ağaç dikimine başlandı.
 

Ağaçlar Korunacak
Kaba inşaat ve kaplama çalışması tamamlandı. Proje kapsamında peyzaj çalışmaları, yeşil alanın imalatı, alt yapı çalışmaları, projede yer alan süs havuzu ve  ağaç dikimi çalışmalarında’da sona gelindi.Mevcut ağaçlar korunarak, yeni ağaç dikimi gerçekleştirilecek. Yürüyüş yollarının inşaatında sona gelinirken, taş döşeme işlemleri ise sürüyor. İki bölümnden oluşan Millet Bahçesi’nin bir bölümünün Şubat ayının ikinci haftasına hazır duruma geleceğini aktaran Proje inşaatında çalışan işçiler “Vatandaşlarımıza yeşil bir yaşam alanı sunmak için tüm özverimizle çalışıyoruz.Yer altında planlanan 3 katlı otoparkın inşaatınıda tamamlanmış durumdayız. Eski stadyumun yıkılan efsane açık tribünü ise proje içinde mimari bir hatırlatma ve nostalji olarak yeniden inşa ettik” açıklamasını yaptılar. 

Ayrıca Tadilatı süren Kapalı Spor Salonu ise Kent Müzesi olacak. Tarihi Büyükşehir Belediyesi Binası Belediye Müzesi olarak hizmet verecek. Fen İşleri ve Çevre Sağlığı binaları ise farklı müzelere ev sahipliği yapacak. Emre BURÇAK/ ÖZEL

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: , Millet, Bahçesi’nde, sona, doğru,
Yorumlar
Haber Yazılımı