301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Aralık 2019 - Çarşamba 13:13 Bu haber 1015 kez okundu
 
'Mesaj alındı, iktidara talibiz'
ATİK’te basınla bir araya gelen İYİ Parti İl Başkanı Yavuz Temizer, “Demokrasi sadece sandıkla gelinen değil aynı zamanda sandıkla gidilen rejimin adıdır. Biz geçtiğimiz seçimlerde milletimizden mesajı aldık. Bu saatten sonra iktidara yürüyüş dönemi” dedi
Siyaset Haberi
'Mesaj alındı, iktidara talibiz'

Antalya Tenis İhtisas Kulübü'nde (ATİK) düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, göreve atandığı süre boyunca yapılan çalışmaları aktardı. Gündeme dair açıklamalarda bulunan Temizer, Antalya’nın İYİ Parti açısından çok önemli olduğunu dile getirdi. Partideki hedeflerin bir bir gerçekleştiğini aktaran Temizer, asıl hedeflerinin İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’i, Cumhurbaşkanı olarak görmek olduğunun altını çizdi.

 

“ÇÖZÜM İÇİN GELDİM”

 

Konuşmasında Antalya’nın, İYİ Parti açısından önemli bir il olduğuna sık sık değinen Temizer, il başkanlığına atandığı süreci, “Antalya teşkilatı ile ilgili sıkıntılar genel merkeze biraz fazla yansımaya başlamıştı. Bir çözüm gerekiyordu ve çözüm içeriden biri olmayacaktı. Antalya’da il başkanı olabilecek birçok arkadaşımız vardı fakat bu göreve kim gelirse gelsin bir şekilde yıpratılacaktı. Bu noktada ben Genel Başkan Yardımcılığı’ndan, Antalya İl Başkanlığı’na atandım. Gelir gelmez 32-33 gün İl Başkanlığı’ndan dışarı çıkmadım. Bütün partilileri dinleyerek hepsini kucaklayacak formülü bulmaya çalıştık. Bir partide sıkıntıların olması oranın büyüdüğünü gösterir. Antalya İYİ Parti’nin güçlü olduğu bir yer. İYİ Parti’nin bu güne gelmesinde emeği geçen herkesi kucaklamaya çalıştık. Hem milletvekilleri, hem teşkilat yöneticileri hem de partililerimizle istişareler neticesinde bir yönetim kurulu oluşturduk” dedi.

 

1060 KADIN İLE ANKARA’YA GİTTİK

 

Antalya’ya ilk geldiğimizde bir hedef koymuştuk. Ankara’daki grup toplantısına sadece bayan arkadaşlarla gidelim dedik. Ama ortada yönetim yok, hiçbir şey yok. Ben parti içerisinde bulunan 7 istekli arkadaşımızı topladım. Kimin kiminle ne problemi var bilmiyorum ama bu organizasyonu yapmak için herkes problemini bir kenara koyacak mı diye sordum onlarda koyacağız başkanım dediler. 12 Kasım’da 10 otobüs 450 kadınla Ankara’ya gitmek için ilk toplantımızı yaptık.  İlçelerden talepler geldikten sonra üç ilçe eksik olmasına rağmen sayının 893 olduğunu öğrendik. O ilçelerle birlikte bin 60 kişi Ankara’ya gittik. Bu bizim gücümüzü ve potansiyelimizi görme açısından önemliydi. Ben hepsine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

“MÜCADELE VERDİK YILMADIK”

 

“Antalya’da 25 bin üye için yola çıktık. 3 bin üyemiz vardı. Şimdi 8 bin üyemiz var. Bir siyasi partiyi ayakta tutan şey üyeleridir” diyen Temizer, “İyi ki İYİ Parti'yi kurmuşuz diyoruz. Millet bizi bir yere oturttu. Seçimlerden çıkardığımız sonuç milletin bizi izlediği gördüğüdür. Millet bize 'hazırlanın' diyor. Biz mesajı aldık. İktidara talibiz. Ülkede bir şeylerin yanlış gittiğini ve yanlış yönetildiğini farkındayız. Çok zor şartlarda kurulduk. Baskılar altında kurulduk ama nihayetinde bu noktaya geldik. Ciddi bir mücadele verdik yılmadık. Bugün itibariyle hedeflerin bir kısmı gerçekleşti ama asıl hedefimiz genel başkanımızın Cumhurbaşkanı olması” diye konuştu.

 

“VAATLERİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

 

İttifak olarak alınan belediyelerin takipçisi olduklarını kaydeden Temizer, “İttifak bitse ne olur? Sonuçta seçime birlikte girilmiş. Vatandaş gidip oy vermiş. Bizim seçmenimiz seçimlerde gidip ittifak çatısı altında başka bir partinin adayına oy verdiyse biz de, verilen vaatlerin yedine getirilip getirilmediğini sorgulamalı, takipçisi olmalıyız” ifadelerine yer verdi. Temizer, Büyükşehir'de bürokratik olarak yer alacaklarının sinyallerini de verdi.

 

"ÜYELİK İÇİN BİZ GELECEĞİZ”

 

Temizer, “Antalya’da artık ilçe başkanı il başkanı ya da milletvekili olmak isteyenlere Ankara’ya gitmenize gerek yok Antalya’daki seçmenlerinize, üyelerinize ve teşkilatlarınıza gidin. Bu genel başkanımızın taahhüdüdür. Biz milletimizle siyaset yapacağız. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Biz burada sağlıklı bir yapı oluşturmak istiyoruz. Bu noktada bütün çalışmalarımızı yapıyoruz. Benim tek başıma bir şeyi başarma şansım yok. Bu bir ekip işidir. Antalya’da başarıya gideceğimize inanıyoruz” cümlelerini kullandı.

 

“ADAYLIĞIN ÖNÜ AÇIK”

 

Aralık ayının sonuna kadar hedeflediğimiz üyeye ulaşmak istediklerini dile getiren Temizer, “Üyelik için  ‘gelemiyorsanız söyleyin bir gelip üye yapalım’ şiarıyla yola çıkıyoruz. Hangi ilçeden olursa olsun arkadaşlarımız geliyor üyelik formunu doldurup il ilçeye gönderip takibini yapıyoruz. Sonrasında da her mahalleye sandığı koyacağız, delege seçimlerini üyeler arasında yapacağız. Kim siyaset yapmak isterse yapabilir. Kendini üyeye kabul ettirsin delegesine seçtirsin koltuğuna otursun. Önü açık. Ütopik geliyor belki ama genel başkanımızındın aldığım güçle bu işi burada yapmaya kararlıyız. Kim ilçe başkanı olmak isterse o aday olacaktır. Tek adayla seçimlere gitmeyeceğiz. Milletvekili adaylarının sıralamasını da yine üyelerimiz yapacak, Ankara'da belirlenmeyecek. Biz bir geleneği temsil etmiyoruz. Biz İYİ Parti'yiz” şeklinde konuştu.

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: 'Mesaj, alındı,, iktidara, talibiz',
Yorumlar
Haber Yazılımı