301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 12:10 Bu haber 314 kez okundu
 
Meral Akşener’den Antalya çıkarması
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya esnafıyla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. İlçe ziyaretleri kapsamında programına Antalya’dan start veren Akşener’e bölge halkının ilgisi yoğun oldu
Siyaset Haberi
Meral Akşener’den Antalya çıkarması

İlçe ziyaretlerine hava şartlarının uygun olması dolayısıyla Akdeniz’den start veren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Antalya’da iki günlük program gerçekleştirdi. Partisinin ilçe başkanlık binasını ve bölge esnafını ziyaret eden Akşener, sevgi seliyle karşılaştı. İki günlük Antalya programında ilk ziyaretlerini Gazipaşa, Alanya, Manavgat, Serik ve Aksu’ya yapan Akşener, vatandaşın sorunlarına bizzat kulak verdi. Partisinin ilçe başkanlığı binasında yöneticilerle kısa bir görüşmenin ardından sokak sokak gezerek bölge halkıyla fotoğraf çektiren Akşener, Manavgat Atatürk Kültür Merkezi’nde partililerle birlikte yemek yedi. Programının ikinci gününde Demre, Finike, Kumluca, Elmalı ve Korkuteli’ni gezen Akşener, 31 Mart yerel seçimleri öncesi Antalya’nın merkezine geldiğini fakat ilçeleri ziyaret etme fırsatı bulamadığı için programını bu sefer ilçeler üzerinden yürüttüğünü kaydederek daha sonra merkezdeki ilçeler için Antalya’ya tekrar geleceğini söyledi. Gittiği bölgelerde bulunan parti ilçe başkanlığı binasında basına konuşan Akşener, hemen hemen her yerde tarım, turizm, ekonomi gibi ortak sorunlara değindi.

 

 

“AYAK BASMADIK YER BIRAKMAYACAĞIM”

 

Antalya’da ayak basmadık yer bırakmayacağını söyleyen Akşener, Akdeniz’in tüm ilçelerini hem teşekkür hem de yeniden hemhal olmak maiyetinde gezdiklerini belirterek, “31 Mart seçimlerine giderken Antalya’ya sadece büyükşehir için gelmiştim, ilçeleri gezemedim. Dolayısıyla geç kalmış bir ziyaret benim gözümde. Hem sorun dinliyoruz hem hemhal oluyoruz. Akdeniz’den başladık ardından Marmara, Trakya ve İç Anadolu şeklinde devam ettireceğiz” dedi. Antalya’nın ilçelerinde partisi açısından olumlu bir tabloyla karşılaştığını aktaran Akşener, “Antalya’da vatandaş bizimle hemhal olmaya hazır. Teşkilatlarımız canlı. Kadın sayısını her ilçede artmış halde gördüm. Dolayısıyla kadınlar bir şeye karar verirse o şey değişir” diye konuştu.

 

 

KONGRELERE DAİR KONUŞTU

 

Gerçekleştirilecek olan ilçe ve il kongrelerine dair konuşan Akşener, “Kongrelerimizde farklı farklı adaylar çıkacak. Bir şey istiyorum sizden, kim kazanırsa benimdir, bizimdir; kim kaybederse benimdir, bizimdir olsun” şeklinde konuştu. Üye kayıtlarına da değinen Akşener, yeni bir parti olduklarını ve 300 bine yakın üye sayılarının bulunduğunu belirterek, “Üye aidiyet sağlar, partilere güç katar” dedi.

 

 

“BAŞKA SİYASİ OLUŞUMLARIN ÖNÜNDEKİ ARAZİYİ TEMİZLEDİK”

 

Yerel seçimlerdeki Millet İttifakı’nın başarısını dile getirerek seçmenine seslenen Akşener, “Eğer İstanbul, Ankara, Antalya, Adana kazanılmışsa bunu siz sağladınız. Türkiye’yi gerçekten o sıkıntılı durumdan çıkardınız, nefes aldırdınız ve sonuç itibarıyla özellikle sosyolojik olarak seçmenin ‘biz de yapabilirmişiz’ kanaatini güçlendirdiniz. Türkiye’de yükselmiş olan korku duvarını yıkan sizsiniz. Bizim bu başarımız, kalıcı olmakla ilgili inadımız başka siyasi oluşumların önünden araziyi temizledi. İleride tarih sizi yazacak” diye konuştu.

 

 

“TÜRKİYE’NİN NEFES ALMAYA İHTİYACI VAR”

 

Mevcut hükümet sistemine olan eleştirisini Antalya’da yineleyen Akşener, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin yerine İyileştirilmiş Parlamenter Sistem önerisinde bulundu. Mevcut sistemin ülke siyasetine zarar verdiğini kaydeden Akşener, “Tek bir kişinin iki dudağı arasına her türlü karar verilir oldu. TBMM’nin yetkisi ortadan kayboldu. Eğer siz kuvvetler ayrılığına uymazsanız, hukukun üstünlüğünü ve adaleti tesis etmezseniz ne yerli ne yabancı yatırımcı gelmez. Dış politika gerçeklikten uzak, bireysel hisler, şahsi sevgiler ve nefretler üzerinden yürütülüyor. Ülkeler arasındaki çıkarların odaklandığı nokta gerçekçiliktir. Dolayısıyla kişisel hislerin herhangi bir etkisinin olmaması gerekir” şeklinde konuştu. Vatandaşın yüzde 64’ünün tekrardan iyileştirilmiş, eski arızalarından kurtarılmış parlamenter sisteme dönmek istediğini belirten Akşener, “Üniversite mezunu işsizlerin oranı yüzde 35’leri geçti. İşsizlik uzun yıllarda rekor kırdı. Esnaf kan ağlıyor, tarım, turizm, ekonomi, her yerde sorun var, cep boş, tencere zor kaynıyor. Türkiye’nin nefes almaya ihtiyacı var” dedi.

 

 

“ÇALIŞMALARIMIZIN ODAĞINDA İNSAN VAR”

 

Çalışmalarının insan odaklı olduğunu söyleyen Akşener, “Benim grup konuşmalarım ağırlıklı olarak vatandaşımızın 3600 ek göstergesi, EYT’lilerin durumu, çiftçinin durumu, turizmcinin problemleri üzerinden oluyor. Herkes birbirine bağırıp hakaret ediyor, biz bunların içinde değiliz. Bana bazen gazeteciler soruyor senin için şu kişi şunu söyledi diye, ben onu duymamazlıktan geliyorum. Çünkü yukarıdaki itiş kakış aslında vatandaşın problemlerini örtüyor. Bir süre sonra göreceksiniz, herkes bizim gibi davranmaya mecbur kalacak. Yukarıda horoz dövüşü yapmak kadar kolay hiçbir şey yok. İnsanımızın pek çok problemi var, işsizimiz çok” ifadelerini kullandı.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Meral, Akşener’den, Antalya, çıkarması,
Yorumlar
Haber Yazılımı