301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2019 - Salı 14:16 Bu haber 663 kez okundu
 
MATSO'da bilgilendirme semineri
MATSO, İŞKUR ve SGK işbirliğinde 13 Mart Çarşamba günü Otogar Toplantı Salonunda '2019 yılı İstihdama Yönelik Teşvik ve Destekler' konulu bilgilendirme semineri düzenlenecek.
Ekonomi Haberi
MATSO'da bilgilendirme semineri

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) işbirliğinde 2019 yılı İstihdama Yönelik Teşvik ve Destekler konulu bilgilendirme semineri düzenleniyor. 13 Mart Çarşamba günü saat 10.30'da MATSO Otogar Toplantı Salonunda gerçekleşecek seminere SGK İl Müdürü Nejat Deniz, İŞKUR İl Müdürü Veli Tekkanat konuşmacı olarak katılacak.


MATSO Başkanı Ahmet Boztaş, seminerde 2019 yılında açıklanan istihdama yönelik teşvik ve desteklerin anlatılacağını belirterek, seminere herkesi davet etti. İstihdam Seferberliği 2019'un istihdama büyük katkılar sağlayacağına değinen Başkan Boztaş, "İstihdam Seferberliği 2019 Tanıtım Toplantısı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, TOBB binasında gerçekleştirildi. İstihdam paketini olumlu buluyor ve destekliyoruz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere Bakanlarımız Berat Albayrak, Zehra Zümrüt Selçuk ve Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na Manavgat iş dünyası adına teşekkür ediyorum" dedi.


Türkiye Ekonomi Şurası'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Antalya için ek 150 bin istihdam sözü verdiği hatırlatan Başkan Boztaş, "Antalya ilini temsilen yapmış olduğum konuşmada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a 150 bin ek istihdam sağlanacağımızın sözünü vermiştim. Geçen hafta Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ve Antalya Valimiz Sayın Münir Karaloğlu'nun katılımı ile açılışını gerçekleştirdiğimiz 'Manavgat'ta iş var' sloganlı istihdam fuarımızın ardından şimdi de 2019 yılında açıklanan istihdama yönelik teşvik ve desteklerin anlatılacağını seminer düzenliyoruz. Antalya olarak devletimizin de verdiği desteklerle 150 bin rakamının üzerine çıkacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: MATSO'da, bilgilendirme, semineri,
Yorumlar
Haber Yazılımı