301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 14:24 Bu haber 569 kez okundu
 
Manavgat’ta okul yolu polemiği
Bu yıl hizmete açılan Manavgat 60. Yıl İlkokulu’nda çocukların ulaşımını sağlayacak olan yolun yapılmamasıyla ilgili sosyal medya üzerinden belediyeyi eleştiren sayfalara cevap veren Başkan Sözen, “Sorumluluk tamamen Milli Eğitim İlçe ve Müdürlüğü ile müteahhit firmaya aittir” dedi. Suçlamalara cevap veren sayfa yöneticisi ise bilgileri okul müdür yardımcılarından aldığını belirtti.
Gündem Haberi
Manavgat’ta okul yolu polemiği

Sosyal medyanın ancak doğru kullanıldığında gerçek hedefine ulaşacağını söyleyen Sözen, Manavgat’ta gerçeklikten yoksun haberleriyle halkı yanlış yönlendiren sosyal medya sayfalarının varlığına dikkat çekti.

‘Manavgat’da Sosyal Yaşam’ adlı sayfayı yöneten Mustafa Aşık’ı hedef alarak sözlerine başlayan Sözen, halkın hassasiyetiyle oynayan paylaşımlarda bulunan sosyal medya sayfasında, belediye hedef alınarak algı operasyonu yapıldığını ifade etti.

 

TOPU MİLLİ EĞİTİM’E ATTI

Şelale Mahallesinde bu yıl hizmete açılan 60. Yıl İlkokulu ile ilgili yapılan paylaşımlarda belediyenin hedef alındığını belirten Sözen, “Manavgat Belediye’mizin ve şahsımın eğitime olan duyarlılığı asla sorgulanmayacak ölçüdedir. 10 yıllık hizmet süremizde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün malum yapısına rağmen, eğitim kurumlarımıza yaptığımız katkılar Manavgat halkımızın takdirindedir. 60. Yıl İlkokulumuza çocuklarımızın ulaşımını sağlayacak yolun yapılmamasıyla ilgili sorumluluk, tamamen Milli Eğitim İlçe ve Müdürlüğü’nün ve kurumun okul yapımında görevlendirdiği müteahhit firmaya aittir” diye konuştu.

 

“UYARILARIMIZ DİKKATE ALINMADI”

Okulun inşası aşamasında bölgede gerekli tüm incelemelerin yapıldığını söyleyen Sözen, “Okul yolunun düzgün bir şekilde yapılması için okul istinat duvarının yükseltilmesi gerekmekte olduğu önceden tespit edilmiş ve Milli Eğitim Müdürlüğü inşa aşamasında uyarılmıştır. Ancak uyarılarımız Milli Eğitim Müdürlüğü’nce dikkate alınmamış ve okul, müteahhit firmadan istinat duvarı yükseltilmeden ve diğer eksiklerle teslim alınmıştır. Hatta aldığımız bilgilere göre okul, elektrik ve su tesisatı sıkıntılarıyla birlikte, bahçesi inşaat malzemeleri dolu olacak şekilde alelacele hizmete açılmıştır” şeklinde konuştu.

 

“SÜREÇ PROVOKE EDİLİYOR”

Geçtiğimiz hafta içerisinde ekipler tarafından bölgede çalışmalar yapıldığını aktaran Sözen, “Milli Eğitim tarafından tamamlaması gereken işler tamamlanmadan bölgeye girmemiz mümkün değildir. Konu muhtarlığımız tarafından da bilinmekte ve ilgili muhtarımızın Milli Eğitimle görüşmeleri devam etmektedir. Manavgat Belediyesi olarak istinat duvarı çalışmalarının tamamlanması halinde yolun aynı gün yapılacağının sözü de ilgili kuruma bildirilmiştir. Buna rağmen bu süreci provoke ederek şahsımı ve hepimizin evi olan Manavgat Belediye’mizi yıpratmak amacıyla tartışmaya açan bu sosyal medya sayfaları ve yöneticilerini şiddetle kınıyorum” dedi.

 

AŞIK’TAN CEVAP: PROVOKATÖR DEĞİLİZ

Suçlamaların hedefinde bulunan sayfa yöneticisi Mustafa Aşık ise sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, 60. Yıl İlkokulu müdür yardımcıları ile yaptığı görüşmeler sonucunda ilgili müteahhidin okulu tamamlayıp milli eğitime teslim ettiği, istinat duvarı dahil herhangi bir eksikliğinin olmadığı, sadece yol asfalt çalışmasının bitirilmesinin beklendiği bilgisinin kendisine iletildiğini söyledi.

Aşık, açıklamasında, “Görevi gereği olan kurumların tepkisine maruz kalmamızı normal karşılıyorum ama provokatör değiliz” ifadelerine yer verdi.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Manavgat’ta, okul, yolu, polemiği,
Yorumlar
sağ bitiş -->
Haber Yazılımı