301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Temmuz 2019 - Pazar 13:02 Bu haber 597 kez okundu
 
'Mahşerin Dört Atlısı' turneye çıktı
TİYATRO Emekçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nce (TED-YAR DER) sahneye konulan ve her defasında izlenme rekoru kıran 'Mahşerin Dört Atlısı' adlı komedi eser turneye çıktı.
Kültür Haberi
'Mahşerin Dört Atlısı' turneye çıktı

TED-YAR DER Başkanı Adem Atar'ın yazıp yönettiği, Fatma Sönmez'in (Neriman Hanım), Soner Kolbüken'in (Albay Bahri), Mustafa Ayaz'ın (Proleter Fahri), Zafer Alpaslan'ın (Aktör Rahmi), Adem Atar'ın da (Doktor) tiyatro severlerin karşısına çıktığı iki perdelik oyun Antalya sınırlarını aştı.


Ayşin Sümbül'ün de yardımcı yönetmen olarak görev üstlendiği 'Mahşerin Dört Atlısı' yoğun istek üzerine Ege Bölgesi'ne taşındı. İzleyenleri kahkahaya boğan eser, ilk olarak 30-31 Temmuz tarihlerinde İzmir'de Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde, 3 Ağustos'ta Ayvalık'ta, 4 Ağustos'ta Gömeç'te, 5-7 Ağustos'ta Akçay'da, 6 Ağustos'ta Burhaniye'de sahnelenecek.


OYUNUN HİKÂYESİ


Çocukluklarından beri 'Mahşerin Dört Atlısı' adlı apartmanda yaşayan orta yaşlı 4 erkek, binada oturan güzelliği ve şık giyimiyle dikkatleri üzerinde toplayan Neriman Hanım'a yakın olabilmek için birbiriyle yarışıyor. Neriman Hanım başka bir şehirde yaşıyor, sadece yaz aylarında Mahşerin Dört Atlısı Apartmanı'ndaki dairesine gelip kalıyor. Neriman Hanım, apartmandaki erkekleri evinin bakım ve onarım işlerinde çalıştırıyor. Hepsi de yaptıkları işlerde sakatlanıyor. Neriman Hanım bu 4 adamı akşam yemeği için evine davet ediyor. Yemekte çok komik durumlar yaşanıyor. Neriman Hanım hepsini konuşturuyor, geçmişle ilgili bilgiler alıyor. Oyunun sonunda Neriman'ın, çocukluk arkadaşları 'Erkek Neriman' olduğu anlaşılınca şok yaşanıyor.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: 'Mahşerin, Dört, Atlısı', turneye, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı