301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 17:06 Bu haber 208 kez okundu
 
“Maden Kanunu iptal edilsin”
Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, Türkiye’de 2019 yılı itibari ile 118 yabancı firmanın 593 maden ruhsatına sahip olduğunu söyleyerek, 2002 yılından bugüne dek düzenlenen Maden Kanunu’nun iptal edilmesi gerektiğini dile getirdi.
Gündem Haberi
“Maden Kanunu iptal edilsin”

Maden Kanunu’nun işgalleri de beraberinde getirdiğini söyleyen ADD Başkanı Daş, Türkiye’nin yüzölçümünün yüzde 19’unun maden aramı alanı ilan edildiğini ve 2002 yılından bu yana iktidar tarafından 15 kez değişikliğe uğradığını belirtti.

 

“TÜRK TOPRAKLARI İŞGAL ALTINDA”

Türk topraklarının Maden Kanunu kapsamında yabancı şirketlerin işgali altında olduğunu söyleyen Daş, “Gelinen noktada Türkiye’de yabancıların eline geçmemiş maden alanları hiç kalmamıştır. 2002’den bugüne kadar ülkemizin dağları, tarım alanları, ovaları, meraları, gölleri, denizleri, koyları, limanları, tüm stratejik tesisleri yabancıların eline geçti” dedi.

 

“VAZİYET 1919’DAN FARKLI DEĞİL”

Şu anki vaziyetin Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919’da Samsuna çıktığı günden farklı olmadığını ifade eden Daş, durumu Atatürk’ün şu sözleriyle özetledi; “Kendi kişisel çıkarları için yabancılarla işbirliğine giren ve gücünü halktan almayan küçük bir azınlığın dışındaki tüm güçler; Aralarındaki etnik, dini ve siyasi ayrımları erteleyerek ulusal kuruluş mücadelesi yolunda birleşmelidir.”

Gündemde yer alan Kaz Dağları, Atatürk Orman Çiftliği, Salda Gölü ve Uçansu Şelalesi’ni kurtarmanın da bu gerçekleri idrak etmekten geçtiğini belirten Daş, “Unutulmamalıdır ki yer altı ve yer üstü zenginliklerimiz Türk milletinindir” dedi.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: “Maden, Kanunu, iptal, edilsin”,
Yorumlar
="clear">
Haber Yazılımı