301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
24 Temmuz 2020 - Cuma 10:05 Bu haber 330 kez okundu
 
Lozan Antlaşması 97 yaşında
Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, Lozan Barış Antlaşması’nın 97’nci yılını kutlamak amacıyla bugün saat 09.45’te Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda tören gerçekleştirileceğini belirterek tüm kurumlara çelenkleriyle birlikte gelmelerine yönelik çağrıda bulundu
Gündem Haberi
Lozan Antlaşması 97 yaşında

Bugün saat 09.45’te Lozan Barış Antlaşması’nın 97’nci yılı sebebiyle Cumhuriyet Meydanı Atatürk Anıtı’nda tören yapılacağını aktaran Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, “Törende tüm kurumlarımızın çelenkleri ile birlikte katılımını bekliyoruz” dedi.

Günün anlam ve önemine değinerek birlik ve beraberlik mesajları veren Daş, “Gün: Büyük önder Atatürk’ün ‘Yurtta barış dünyada barış’ ilkesi ışığında imzalanan Lozan Barış Antlaşması’na sahip çıkma günüdür. Yeni Sevr dayatmalarının; vatanımızın parçalanmasının, milletimizin ayrıştırma planlarının yapıldığı bu günlerde, Lozan Antlaşması’na sahip çıkmak hepimizin tarihsel görevidir diye düşünüyoruz.  Lozan Antlaşması ile elde edilen tüm kazanımlarımızın ve Atatürk Cumhuriyeti’nin yok etmek için çalışıldığı bugünlerde birlik içinde olmak; Lozan Antlaşması ile çizilen Misak-i Milli sınırlarını değiştirmek isteyenlere karşı tek yürek, tek yumruk olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Gelin Türkiye’yi birlik ve bütünlük içinde tutan Lozan Barış Antlaşması’na sahip çıkalım. Gelin başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, İsmet İnönü olmak üzere tüm kurucularımıza, şehit ve gazilerimize sahip çıkalım” şeklinde konuştu.

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Lozan, Antlaşması, 97, yaşında,
Yorumlar
Haber Yazılımı