301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2019 - Perşembe 12:35 Bu haber 247 kez okundu
 
LÖSEV bu bayram da sevgi dağıtıyor
Kurban Bayramı’nın yaklaşmasının lösemili çocuklar için çok önemli olduğunu vurgulayan LÖSEV yetkilileri, “Hastalık tedavisinde protein olmazsa olmaz! İşte bu yüzden iyi kalite protein kaynağı olan kırmızı et, yıl boyunca tüm Türkiye’de, düzenli olarak hasta ve ailelerine iletiliyor” dedi.
Gündem Haberi
LÖSEV bu bayram da sevgi dağıtıyor

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) kayıtlı hastalarına her çeşit desteği ulaştırmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Hastalık tedavisinde proteinin yeri ise olmazsa olmaz olarak görülüyor. Bu nedenle Kurban Bayramı’nda kurban bağışı veya taze et bağışı kabul eden LÖSEV, verilen desteklerle daha çok çocuğa ulaşabilmeyi hedefliyor.

 

LÖSEV’in 12 ay boyunca kırmızı et yardımını sürdürdüğü belirtilen açıklamada, “Lösemi ve kanser tedavisi gören çocuk ve yetişkinlerin iyileşmesi için protein ağırlıklı beslenmeleri çok önemli. En kaliteli protein kaynağı olan et ve et ürünleri hastaların beslenmesinde çok önemli bir yere sahip. Özellikle lösemide et ve et ürünleri tüketerek sağlıklı beslenen hastalar bu zorlu tedavi sürecini daha kolay atlatıyorlar. 2019 Mayıs ayında 8 bin 500 hasta ve ailesine kırmızı et yardımı yapan LÖSEV, 2019 Nisan ayından bu yana Türkiye genelinde 14 bin aileye et yardımı ulaştırıldı.  Et dağıtımlarına hız kesmeden devam eden LÖSEV, haziran sonunda 44 farklı ilde 3 Bin 500 aileye et yardımı yaparak 50’den fazla il/ilçede binlerce hasta ile bir araya gelerek protein açısından değerli kırmızı et ve et ürünlerini elden teslim etti” ifadesi yer aldı.

 

Tüm Türkiye’de eş zamanlı devam eden et ve et ürünleri dağıtımları LÖSEV Antalya şube tarafından da Isparta, Burdur, Alanya ve Antalya’da bulunan LÖSEV ailelerine hafta içinde sunulmaya başlandı.Bülent Ecevit Bulvarı üzerinde bulunan Antalya LÖSEV Şube’den yapılacak dağıtıma ilaveten, diğer illere gidilerek et ve et ürünü kolileri ailelere sunuluyor. LÖSEV’e kayıtlı aileler bu hastalık sürecinde daha da yalnızlaştıkları bu zorlu ve pahalı tedavi esansında yanlarında sadece LÖSEV ve bağışçıların olduğunu, en zor zamanlarında hızır gibi yetişen bu yardımlar için tüm bağışçılara dua ettiklerini dile getirdiler. Yapılan açıklamada, Kurban Bayramı’na yaklaşılırken yapılan bağışlarda, taze şekilde ihtiyaç sahibi hasta ve ailelerine iletileceği de aktarıldı.

Hazel Berkalp

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: LÖSEV, bu, bayram, da, sevgi, dağıtıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı