301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 12:34 Bu haber 933 kez okundu
 
‘Kuyudaki Bisiklet’ ikinci oldu
Millî Eğitim Bakanlığı'nın en prestijli yarışmaları arasında görülen "Hasan Âli Yücel Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması"na Antalya’yı temsilen katılan Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni ve Türk Eğitim-Sen üyesi Harun Görücüler, “Kuyudaki Bisiklet” adlı eseri ile 3 bin 689 eserin arasından ikinci oldu
Eğitim Haberi
‘Kuyudaki Bisiklet’ ikinci oldu

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene ilk defa düzenlenen ve geleneksel hâle getirileceği belirtilen "Hasan Âli Yücel Öğretmenler Arası Kısa Öykü Yarışması"nda ödüller sahiplerini buldu. Toplam 3 bin 689 eserin katıldığı yarışmada önce ilçe sonra il değerlendirmeleri yapıldı. İl birincileri ise Millî Eğitim Bakanlığınca değerlendirildi. Bakan Ziya Selçuk; ilk 3 sırayı alan eserler ile jüri özel ve mansiyon ödülü kazanan eser sahibi öğretmenlere, Ankara'da düzenlenen bir törenle ödüllerini takdim etti. Konusu "Anadolu" olan yarışmada, Ankara'dan Müzeyyen Alver birinci, Antalya'dan Harun Görücüler ikinci, Diyarbakır'dan Işık Okçu üçüncü oldu. Jüri özel ödülüne Giresun'dan Adem Çayan layık görülürken, mansiyon ödülleri İstanbul'dan Muhammet Tekiner, Manisa'dan İsmail Kuşen, Sivas'tan Osman Çelik, Erzincan'dan Veli Üstün, Ordu'dan Kadir Girgin ve Hatay'dan Mukadder Bilgili'nin oldu. Ödül törende Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Armağan Elçi de konser verdi.

 

‘ÇOCUKLUĞUMUZUN HİKÂYESİ’

 

Yarışmaya Antalya'yı temsilen katılan Şehit Volkan Canöz Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Harun Görücüler, “Kuyudaki Bisiklet” adlı eseri ile ikinci oldu. Eserinin hikayesinden bahseden Görücüler, “Kuyudaki Bisiklet, bilinçaltımızda her zaman yaşamaya devam eden çocukluğumuzun hikâyesi yani hepimizin hikâyesi. En çok da iki yıl önce bir trafik kazasında rahmetli olan canım arkadaşım Mehmet Demirbaş’ın hikâyesi. Tabii ki burada birçok şey kurmaca yani gerçek değil; ama hep bir bisikleti olsun isteyen bir jenerasyonun hayalleri gibi çocukluğa duyduğumuz özlem de tüm gerçekliğiyle gönlümüzün bir yerlerinde yaşıyor” ifadelerini kullandı.

 

TÜRK EĞİTİM-SEN’E TEŞEKKÜR ETTİ

 

Aynı zamanda Türk Eğitim-Sen üyesi de olan Görücüler, aldığı ödülden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Türk Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Oğuz Öztürk ve Döşemealtı Türk Eğitim-Sen Temsilcisi Hakan Ata’ya teşekkürlerini iletti.

 

3 BİN 689 ESER KATILDI

 

Yarışma hakkında konuşan Bakan Selçuk, ülke genelinde 3 bin 689 eser gönderildiğini belirterek, “İller öncelikle kendi değerlendirme kurullarında il birincilerini tespit ettiler. Bakanlık jürimizde yer alan Sayın Doğan Hızlan, Tarık Tufan, Bestami Yazgan, Prof. Dr. Mustafa Kurt, Prof. Dr. Nezir Temur, Dr. Dinçer Apaydın hocalarımızın değerlendirmeleriyle ödüllerimiz de belirlenmiş oldu” şeklinde bilgilendirmede bulundu.

 

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: ‘Kuyudaki, Bisiklet’, ikinci, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı