301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 17:27 Bu haber 769 kez okundu
 
Kumbul’dan sahte rapor açıklaması
CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, gündeme çığ gibi düşen, Antalya Aday Raporu olduğu iddia edilen ve basına sızdırılan raporun gerçek olmadığını ve kendisiyle ilgili yazılanların gerçeği yansıtmadığını kaydetti.
Siyaset Haberi
Kumbul’dan sahte rapor açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkez’e sunulmak üzere hazırlandığı ileri sürülen ve basına sızdırılan Antalya Aday Raporu yerel gündemde ses getirdi. CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, Heyet Başkanı ve CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi ile konuştuğunu belirterek bu raporun, gerçek olmadığının bilgisini aldığını söyledi.

“İmza yok, rapor sahte”

Kendisinin rapordan haberi olmadığını ve her hangi bir rapor görmediğini aktaran Ahmet Kumbul, “Genel Merkez’den vekillerimiz geldi, heyet olarak Antalya’da çalışmalarını yaptılar ve gittiler. Biz her hangi bir rapor görmedik. Çünkü Genel Başkan Yardımcılarına sunulmak üzere hazırlanıyor rapor. Gelen heyetle görüştüğümüzde, bu raporun kendi yazdıkları rapor olmadığını ve altında imzalarının bulunmadığını dolayısıyla onların yazdığı rapor olmadığını söylüyorlar. Ne kadar doğrudur, ne kadar değildir onu bilemiyorum” dedi.

“Hukuki süreç Genel Merkez’in inisiyatifinde”

6 kişilik heyetin içerisinde bulunan Ali Haydar Hakverdi ile görüşmesini aktaran Kumbul, “Durum ile ilgili hukuki süreç başlatılır mı bilemiyorum. Bu Genel Merkezin inisiyatifinde olan bir durum. Antalya ile ilgili bir durum değil. Sadece bildiğim, Parti Meclis Üyemiz ve Heyet Başkanımız Ali Haydar Hakverdi ile yaptığım görüşmede kendisi, ‘Bu rapor bizim raporumuz değil. Word ile yazılmış herhangi bir tutanaktır. Biz raporu yazılı olarak henüz iletmedik, Genel Başkanımıza şifahen sunduk.’ diyor. Onun için nereden, nasıl sızdı, kimdir bunu yapan inanın bende bilmiyorum” ifadelerine yer verdi.  

“Benim Muratpaşa ile ilgili talebim yok”

Kumbul kendisiyle ilgili Muratpaşa Belediye Başkan adayı olmak için çalışmalar yaptığı ve talebinin bu yöne olduğu iddialarını da reddetti. Yazılanların gerçeği yansıtmadığını belirten Kumbul, “Benim Muratpaşa adaylığı ile ilgili bir talebim olmadı. Kendileri sahada yaptıkları çalışmada böyle bir kanıya varırlarsa onu bilemem ama benim ilettiğim bir talep yok” şeklinde konuştu.

HAZEL BERKALP (ÖZEL)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kumbul’dan, sahte, rapor, açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı