Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Ağustos 2019 - Pazar 11:50 Bu haber 663 kez okundu
 
Kültür ve sanatın kalbi Antalya’da atacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından bu sene 26’ncısı düzenlenecek olan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali 1 – 18 Eylül tarihleri arasında Aspendos Antik Tiyatro’da gerçekleştirilecek.
Kültür Haberi
Kültür ve sanatın kalbi Antalya’da atacak

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, büyüleyici atmosferiyle birlikte 1 – 18 Eylül tarihleri arasında Antalyalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

 

FESTİVAL KAPSAMINDA 5 ESER SAHNELEENCEK

Festival kapsamında 1 – 2 Eylül tarihlerinde İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından “Carmen Operası” sahnelenecek. Ardından 8 Eylül tarihinde Viyana Devlet Opera ve Balesi Birliği’nce Çaykovkski’nin ölümsüz eseri “Kuğu Gölü Balesi” sahne alacak. 12 – 13 Eylül tarihlerinde ise Antalya Devlet Opera ve Balesi tarafından “Aida” izleyicilerin beğenisine sunulacak. 16 Eylül’de Ankara
Devlet Opera ve Balesi tarafından “Troya” efsanesi sahnelenecek. Son olarak 18 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek olan “Gala Konser” ile festival sona erecek.

 

İKİ BİN YILLIK ANTİK TİYATRODA SAHNELENECEK

Türkiye’nin ilk opera ve bale festivali olma özelliğini taşıyan Aspendos Uluslar arası Opera ve Bale Festivali, 1994 yılından bu yana Antalya’da bulunan iki bin yıllık antik tiyatroda sahnelenecek. Başta Antalya olmak üzere Akdeniz kıyı şeridi boyunca yoğun ilgiyle karşılayan festivale her yıl yaklaşık 60 bin yerli ve yabancı turist eşlik ediyor. Ülkemizin gözde festivallerinden biri olan Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali’ne bu sene de ilginin yoğun olması bekleniyor.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Kültür, ve, sanatın, kalbi, Antalya’da, atacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı