301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Haziran 2019 - Pazartesi 10:21 Bu haber 294 kez okundu
 
Konyaaltında Jet meclis
Bayram tatili sonrası yapılan Konyaaltı Meclisi verdiği kısa bir ara sonrasında devam meclisini de yaparak tüm gündem maddelerini karara bağladı. Temmuz ayında Meclisin tatil olması ve Şehit Altuğ Verdi’nin isminin parka verilmesi gibi kararlarında bulunduğu gündem maddelerini kabul etti.
Gündem Haberi
Konyaaltında Jet meclis

Konyaaltı Belediyesi Haziran Ayı Meclis toplantısı  yapıldı. Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen’in olmadığı toplantıda başkanlığı Başkan vekili Şevket Korkut yaptı. Bayramın hemen sonrası idari tatil gününde yapılan mecliste meclis üyeleri de yerlerini aldı. Grup sözcülerinin bayram mesajlarını verdiği ve günden dışı konuşmalarda ayrıca CHP’li meclis üyesi Mustafa Taşbaş’ta başkan Korkut’tan söz isteyerek bir konuşma yaptı. İyi Parti İlçe Başkanı’nın da selamını ve bayram kutlamalarını meclisle paylaşan Taşbaş, son günlerde yaşanan terör olaylarına ve şehitlerimize değindi. Şehitlere Allahtan rahmet dileyen Taşbaş, teröre karşı olan duruşlarının da net olduğunu ifade etti. Taşbaş sözlerini 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimlerine değinerek bitirerek, “Herşey güzel olmuştu. Yine güzel olacak” dedi.

 

ÜYE KABUL ETTİ GRUP ETMEDİ

Meclis toplamda 10 madde’den oluşan gündemi görüştü. Gündemin 5 maddesinde bulunan İmar Komisyon raporuyla ilgili Ak Parti Grup Sözcüsü DuraliKolpak, “ Komisyondaki arkadaşımızın olumlu görüşüne rağmen biz çekimser oy vermeye karar verdik” dedi. ilgili gündem maddesi Ak Partili grubunun çekimser diğer partilerin ise kabul oyu ile oy çokluğu ile kabul edildi. Meclis’te ayrıca belediye meclisinin yapacağı yaz tatili de görüşüldü. Meclis Temmuz ayında tatil yapılmasına ve bir dahaki  meclisin Ağustos ayında yapılmasına ise oy birliği ile karar verdi.

 

ŞEHİDİN İSMİ UNUTULMADI

Feslikan Yağlı Güreşleriyle ilgili gündem maddesini de görüşen meclis güreşlerde dereceye girecek olan sporculara verilecek ödüllerle ilgili ise ilgili komisyona yetki verdi. Bu madde ve buna benzer üç maddeyi daha ilgili komisyonlara havale eden Meclis, Feslikan Yağlı Güreşleriyle ilgili kararların bekletilmeden alınması için 20 dakika ara vererek hemen arkasından devam meclisi yaptı. Meclis ayrıca Siteler Mahallesi 1336 sokak ile Anadolu Caddesinin kesişim indeki parka  Altuğ Verdi Şehitler Parkı isminin verilmesine oybirliği ile verilmesine karar verdi.

Vildan Çalcı KARA

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Konyaaltında, Jet, meclis,
Yorumlar
Haber Yazılımı