301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Aralık 2018 - Pazartesi 16:24 Bu haber 3127 kez okundu
 
"Konyaaltı'nda çıtayı daha da yukarı çıkaracağız"
CHP Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adayı Halil Zengin, Antalya’nın AKP tarafından uygulanan ‘beton belediyeciliğinden’ kurtuluş sürecine Konyaaltı’nın öncülük edeceğini söyledi.
Siyaset Haberi

Antalya medyasının yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıda gazetecilerle buluşan Başkan Adayı Zengin, “Gelinen noktada Konyaaltı’nda bayrağı devralacak ve daha yukarılara çıkaracağız. Hedefimiz, herkes için yaşanılabilir, gündelik hayatı kolaylaştırılmış bir Konyaaltı yaratmaktır” dedi.

Zengin şu açıklamalarda bulundu:

“31 Mart 2019 hem Antalya için hem de Konyaaltı için yeni bir yolun başlangıcı demektir. Antalya, AKP’nin “yap-boz” ve “beton” belediyeciliğinden kurtulacak; “önce insan”ı merkezine koyan “Halkçı Belediyecilik’’ ile tanışacaktır. Bu sürecin motoru da Konyaaltı olacaktır. Gelinen noktada Konyaaltı’nda bayrağı devralacak ve çıtayı daha yukarılara çıkaracağız. Hedefimiz, herkes için yaşanılabilir, gündelik hayatı kolaylaştırılmış bir Konyaaltı yaratmaktır. Adaylık başvurusunda bulunduğum gün, Konyaaltı’nda yaşayan herkes için bir projemiz olduğunu söylemiştim; herkes için bir proje ile yani 180 bin proje ile geliyoruz.

HALKÇI BELEDİYECİLİK YAPACAĞIZ!

Konyaaltı’nı katılımcı, demokratik ve halkçı bir belediyecilik modeli ile yöneteceğiz. Uygulama sırasında da göreceksiniz ki hep Konyaaltılılarla birlikte yönetecek; herkese açık ve şeffaf olacağız. İsteyen her bir hemşerimiz, bizim yönetimimizdeki belediyede her şeyi kolaylıkla öğrenebilecek; itirazını da uygun zeminlerde yapabilecektir. Uzun yıllar yurtdışında yaşamış; farklı ülkelerde, çeşitli alanlar da çalışmalarım olan biri olarak, yerel yönetimlerin demokrasinin beşiği olduğunu söylemek isterim. Uluslararası düzeyde de tecrübe edindiğim yerel yönetimler, kent halkının her türlü ihtiyacını gidermekle görevlidirler.

TALEPLERİ SORUNA DÖNÜŞMEDEN ÇÖZECEĞİZ!

Ancak bu yetmez, aynı zamanda halkın bütün istek ve taleplerini henüz soruna dönüşmeden tespit etmeleri de gerekir. Dünyanın gelişmiş kentleri nasıl yönetiliyorlarsa Konyaaltı da öyle yönetilecek; oralarda halk için halkla beraber hangi hizmet veriliyorsa Konyaaltı için de nitelikli ve kaliteli hizmetleri sunacağız. Ar-Ge’ye dayalı, daha bilimsel düşünen, çağdaş, üretken, dinamik bir ekip ruhu ile ilçemizin tüm insanlarına her türlü eğitim ve sağlık hizmetini sunmak için tüm gücümüzle çalışacağız.

DÜNYANIN GÖZÜNÜ KONYAALTI’NA ÇEVİRECEĞİZ!

İddia ediyorum; hizmet süremin birinci yılının sonunda bütün dünyanın gözünü Konyaaltı’na çevireceğiz. Olabilir mi? Olacak; bunu hep birlikte yapacağız ve başaracağız. Bizim geliştirdiğimiz projelerin odak noktasında insan vardır.

İnsanımızın sağlıklı, mutlu, üretken ve başarılı olması için ne gerekiyorsa onu yapacağız. Belediyemiz, partili partisiz herkese, her zaman, her konuda açık olacak, her türlü sorunu halkla birlikte halk masasında çözeceğiz.

BELEDİYECİLİK, SOSYAL DEMOKRATLARIN İŞİDİR!

Cumhuriyet Halk Partisinin bir neferi olarak halkın karşısına çıkıyorum. Belediyeciliğin sosyal demokratların işi olduğu bilinciyle adayım. Mustafa Kemal Atatürk’ün hedefleri ve partimizin ilkeleri doğrultusunda Konyaaltı’lı hemşerilerimize eşit hizmet vereceğim. Antalya’mızın ve dünyanın göz bebeği olan Konyaaltı’nı bulunduğu yerden daha yükseklere çıkaracak; dünyanın ilgi odağı ve marka değeri olan bir kent merkezi haline getireceğiz. Bu duygularla

Konyaaltı Belediye Başkanlığı için aday adaylığımı siz sevgili dostlarımla bir kez daha paylaşıyorum. Antalya’mıza ve Konyaaltı ilçemize hayırlı olsun. Destekleriniz, katkılarınız, varlığınız bana güç verecektir. Hep birlikte başaracağımıza inanıyor, hepinize sevgiler saygılar sunuyorum."

Haber Merkezi

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Konyaaltı'nda, çıtayı, daha, da, yukarı, çıkaracağız",
Yorumlar
Haber Yazılımı