301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Aralık 2018 - Perşembe 09:15 Bu haber 3028 kez okundu
 
“Konyaaltı’na hizmet vefa borcumdur”
CHP Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adayı Halil Zengin, “Konyaaltı için hazırladığımız projelerle insana dokunacağız; insanımızın derdine derman olacağız” dedi. Başkan Adayı Zengin, peyzaj ve taahhüt işleri yapan bir iş insanı olarak, Konyaaltı’na hizmet etmenin bir vefa borcu olduğunu söyledi.
Siyaset Haberi
“Konyaaltı’na hizmet  vefa borcumdur”

CHP Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adayı Halil Zengin, “Konyaaltı için hazırladığımız projelerle insana dokunacağız; insanımızın derdine derman olacağız” dedi. Başkan Adayı Zengin, peyzaj ve taahhüt işleri yapan bir iş insanı olarak, Konyaaltı’na hizmet etmenin bir vefa borcu olduğunu söyledi.

Gazetemize özel açıklamalarda bulunan CHP Konyaaltı Belediye Başkan Aday Adayı Halil Zengin, “Konyaaltı için hazırladığımız projelerle insana dokunacağız; insanımızın derdine derman olacağız” dedi. Başkan Adayı Zengin, peyzaj ve taahhüt işleri yapan bir iş insanı olarak, Konyaaltı’na hizmet etmenin bir vefa borcu olduğunu söyledi.

1-Konyaaltı için projeleriniz nelerdir, Konyaaltı ilçesini daha yukarılara çıkartabilmek adına en acil gördüğünüz proje nedir?

Adaylık açıklamamı yaptığımda da söylediğim gibi bizim her bir Konyaaltılı hemşehrim için bir projemiz var. Konyaaltı’nı, insanı, doğası, denizi ve bütün canlılarıyla geleceğinden umutlu bir kent haline getirmek için çok yönlü hazırlıklar yaptık. Pek çok alanda, insana dokunan, doğayı koruyan, denizimizin ve güneşimizin değerini bütün dünyaya anlatan projeler hazırladık. Hepsini tek tek adaylık kitapçığımızda anlattık. Kısaca özetlemem gerekirse benim yönetimimde Konyaaltı Belediyesi, çocuk dostu, genç dostu, yaşlı dostu, kadın dostu, doğa dostu, hayvan dostu bir belediye olacaktır. Kısacası insana dokunacağız. İnsanımızın derdine derman olacağız.

2-‘Hedefimiz herkes için yaşanılabilir, gündelik hayatı kolaylaştırılmış bir Konyaaltı yaratmaktır’ demiştiniz, gündelik hayatı kolaylaştırmak adına yapmak istediğiniz çalışmaları anlatır mısınız?

Bir kenti yaşanabilir kılan şey, o kentin güvenilir, özgürlükçü, ulaşılabilir, ucuz ve rahat olmasıdır. Eğer bir kent güvenli, özgürlükçü, ulaşılabilir, ucuz ve rahatsa o kentin sakinleri için hayat kolaylaştırılmış demektir. Konyaaltı’nın iki yüzü var; birinci yüzü, herkesin gıpta ile baktığı sahil kısmı; diğer yüzüyse gündelik hayatın zorluklarını yaşayan kesim. Bu iki kesim arasında giderek açılan uçurumu kapatacak pek çok projemiz var. İki yüzü arasındaki uçurumu ortadan kaldırıp, bütünlüklü bir Konyaaltı yaratacağız. Öte yandan bir kenti yaşanabilir kılan şey, o kent sakinlerinin kendileriyle ilgili karar alma süreçlerine katılımına uygun zeminler yaratmaktır. Bizim yöneteceğimiz Konyaaltı, açık, şeffaf ve katılımcı bir belediyecilik modeli uygulayacaktır. Kısacası Konyaaltılıların hayatı, yalnızca ekonomik anlamda değil, siyasal ve sosyal anlamda da kolaylaşmış olacaktır.

3-Belediyede vatandaşın görüşlerini ve itirazlarını dinlemek adına bir birim oluşturacak mısınız?

İlk işimiz, Konyaaltı İletişim Merkezi’ni kurmak olacaktır. Kısa adı “KİM”, sloganı da “KİM’E SORSAN BİLİR” olacaktır. İsteyen her hemşehrimiz, görüşlerini, düşüncelerini, itirazlarını, taleplerini buraya iletebilecek. Burası, 24 saat çalışan bir merkez olacaktır. Ama asıl önemlisi, bizim yönetimimizdeki Konyaaltı Belediyesi, vatandaşın talebi, soruna dönüşmeden tespit edilecek ve vatandaşın isteği doğrultusunda bir çözüm bulunacaktır. Bunun için pek çok yol ve yönteme başvuracağız. Düzenli aralıklarla yapılacak kamuoyu araştırmaları bunlardan biridir. Her mahallede oluşturacağımız ve düzenli aralıklarla toplanacak meclislerimiz aracılığıyla sorunları kaynağından saptayacağız. Muhtarlarımız, STK’larımız, Oda ve birliklerimiz, bizim doğal paydaşımız olacaktır.

4-Sizce şu an Konyaaltı’nın eksikleri neler?

Mesele, Konyaaltı’nın eksiği fazlası meselesi değildir. Mesele, “DAHA İYİSİ ”ne ulaşma meselesidir. Bu nedenle adaylık açıklamamda ve tanıtım materyallerinde kullandığımız slogan da “DAHA İYİSİ” dir. Biz, “el elden üstündür” atasözüne inanırız. Kadim Anadolu’nun geleneğine sahip çıkar; bizden öncekilere verdikleri hizmetler için saygıda kusur etmeyiz ama iddiamız olduğunu da yüksek sesle dile getiririz. Konyaaltı’nın parmakla gösterileceği günlere ulaşması için titizlikle hazırlandık; fırsat verilirse dünyanın gözünü Konyaaltı’na çevirecek projelerimizi yaşama geçireceğiz.

5- Başvurunuz sonrasında partililerden ve vatandaşlardan nasıl geri dönüşler aldınız?

Bilen bilir; ben alçakgönüllü bir insanım. Bu özelliğimin öne çıkmasında, öğretmen kökenli oluşumunda büyük etkisi var. Ben hayatın içinden geliyorum. Sıfırdan başladığım bir hayatın bana kazandırdığı bir alçak gönüllüktür bu... Yıllardır Cumhuriyet Halk Partili bir insan olarak, her aşamada mücadelenin içinde yer aldım. Ancak asla “ben” demedim. Bu nedenle vatandaşlarımızın bir kısmı, başlangıçta beni merak etti. Adaylığıma mesafeli yaklaştı. Adaylık açıklamamdan sonra doğrudan kendi adımla sahaya çıktığımda hem partililerimizden hem de normal vatandaştan çok büyük destekler ve çok güzel geri dönüşler aldım. Bugüne kadar hiçbir aday adayı ne pazarlara çıkmış ne muhtarları ziyaret etmiş ne de sokakları arşınlamış. Ben, aday olurum, olmam ama herkesin, Konyaaltı’nı daha yaşanabilir kılmak için Konyaaltılıların derdine derman olmak için geceli gündüzlü çalıştığımı görmesini istedim.

6-Konyaaltı’na aday adayı olmanızın sebebi nedir, bu ilçenin sizin için özel bir anlamı var mı?

Hep söylenir; “memleketin doğduğun yer mi, doyduğun yer mi?” diye. Benim için ikisi de! Doğduğum yer ile duygusal bir bağım var. Fırsat buldukça gitmek de isterim. Ama uzun yıllardır Konyaaltı’nda yaşıyorum. Konyaaltı benim yalnızca doyduğum yer değil; aynı zamanda ağladığım, güldüğüm, üzüldüğüm, sevindiğim; kısacası hayata dair ne varsa yaşadığım yerdir. Konyaaltı’nda yaşamaya başlamadan önce Isparta’da öğretmenlik yaptım; Rusya’da dil öğrendim; Almanya’da yüksek lisans eğitimi için bulundum. Bütün bu tecrübeler bana çok şey öğretti. Örneğin ben dört dil biliyorum. Ama beni şekillendiren Konyaaltı olmuştur. Bu nedenle şimdi sıra bende; sıra artık Konyaaltı’na hizmet etmektedir. Konyaaltı’na olan vefa borcumu ödemek istiyorum. Bilen bilir, ben peyzaj ve taahhüt işleri yapıyorum. İşim gücüm yerinde. Ama istiyorum ki beni bu düzeye çıkartan Konyaaltı’na hizmet edeyim ve Konyaaltı’nı dünyanın göz bebeği haline getireyim.

7- Konyaaltı sahilinin yeni halini nasıl buluyorsunuz?

Konyaaltı için atılan her adımı, yapılan her işi önemseriz. Konyaaltı’nda insana odaklanan, insana dokunan bütün hizmetleri kabul ederiz. Ancak, kentlerimizin beton yığınına dönüşmesine, kentimizin yağmalanmasına da gönlümüz razı olmaz. Cumhuriyet Halk Partisi yetkililerinin de sıklıkla dile getirdikleri gibi adrese teslim ihalelerle kent rantlarına el konulması kabul edilemez.

FATOŞ UĞURLUEL

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Konyaaltı’na, hizmet, , vefa, borcumdur”,
Yorumlar
Haber Yazılımı