301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Aralık 2019 - Salı 13:02 Bu haber 421 kez okundu
 
Kepez’e 12 buçuk milyon TL ek bütçe
Kepez Belediyesi Aralık ayı Meclis’inde alınan karar doğrultusunda asfalt kaldırım alımlarında artışa gidilmesi ve yeni yolların açılmasından doğan birtakım ihtiyaçlardan dolayı 2019 yılı bütçe giderlerine 12 buçuk milyon TL’lik ek bütçe tahsis edilmesine karar verildi. Başkan Tütüncü, kullanılacak olan bütçenin borçlanma ile değil, belediyenin kendi kaynaklarından karşılanacağını belirtti
Gündem Haberi
Kepez’e 12 buçuk milyon TL ek bütçe

Kepez Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısı 35 gündem maddesi ile açıldı. 2019 yılı bütçe giderlerine 12 buçuk milyon TL ek bütçe eklenmesinin karara bağlandığı mecliste konuşan Başkan Tütüncü, ek bütçe konusunda bilgilendirmede bulunarak, “Asfalt ve kaldırım çalışmalarında mevcut ilave alımların yapılması, yani hedeflerin aşılmış olması ve bu konuyla alakalı yeni ihtiyaçların doğmuş olması sebebiyle asfalt ve kaldırım alımlarında artışa gidilmiştir. İkinci olarak da Masa Dağı’ndan Varsak’a bağlanan yol gibi yeni yollar açılmıştır. Bu yeni yolların açılmasıyla da alakalı araçlarımızın, iş makinelerimizin bakım ve onarımıyla ve akaryakıt giderleriyle alakalı birtakım ihtiyaçlar hâsıl olmuştur. Eylül ayında Temizlik Hizmetlerimizin yeni ihale dönemi başladı. 3 aylık kısmını da 2019 senesi içerisinde alıyoruz. Burada temizlik giderlerimizin kapsamının genişletilmesi söz konusudur. Sosyal ve kültürel projelerde insan odaklı belediyecilik uygulamalarında yeni adımlar atılmıştır ve bunlara da karşılık gelmek üzere 12 buçuk milyon TL’lik bir ek bütçeye ihtiyaç bulunmaktadır. Dolayısıyla bu bütçenin kaynağı mevcuttur. Borçlanma yapma yöntemiyle değil bunu kendi kaynaklarımızdan karşılama yöntemine gidiyoruz” diye konuştu.

 

‘GURUR VERİCİ’

 

AK Parti Grup Sözcüsü Serhat Demir, bu talebin Kepez’in ihtiyaçlarını gidermeye yönelik gurur verici bir talep olduğunu belirterek, “Önümüzdeki dönemde Kepez Belediyesi bütçe yapmaktaki maharetini gösterecek ve yüzde 100’ü aşan bir bütçe isabet performansı yerine getirecek. Benim tahminim bu bütçe artırımıyla beraber yüzde 3 ile 5 arası bir gerçekleşme eylemi gelecek. Bu da meclisimizin ve idaremizin ne denli uzman olduğunu gösterecek” ifadelerini kullandı.

 

ASLAN PAYI TEMİZLİK İŞLERİNİN

 

Ek bütçe görüşmesinin Plan ve Bütçe Komisyonu’na sevkinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından oturuma 15 dakika ara verildi. Ardından açılan ikinci oturum ile karara bağlanan ek bütçe harcamalarının müdürlüklere göre dağılımı, “Destek Hizmetleri Müdürlüğü Elektrik Alımları 650 bin TL, Fen İşleri Müdürlüğü Taşıt Bakım ve Onarım Giderleri 400 bin TL, Fen İşleri Müdürlüğü Diğer Giderler 4 milyon200 bin TL, Temizlik İşleri Müdürlüğü Temizlik Hizmet Alım Giderleri 5 milyon 500 bin TL, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Hizmet Alım Giderleri 1 milyon 750 bin TL” olarak belirlendi.

 

CEMEVİNE PİR SULTAN ABDAL İSMİ VERİLDİ

 

Meclis’te konuşan Başkan Tütüncü, kasım ayı içerisinde Altınova’da temeli atılan cemevinin haziran ayında tamamlanarak hizmete gireceğini duyurdu. Oy birliği ile alınan karar doğrultusunda yapımı tamamlanacak olan cemevine Pir Sultan Abdal Cemevi, etrafını çevreleyen Altınova Orta Mahallesi Kale Sokak ile Şelale Sokak kesişiminde bulunan parka da Pir Sultan Abdal Parkı ismi verildi.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Kepez’e, 12, buçuk, milyon, TL, ek, bütçe,
Yorumlar
Haber Yazılımı