301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Temmuz 2019 - Çarşamba 14:28 Bu haber 221 kez okundu
 
Kepez'den sanat dolu yaz kampı
ANADOLU Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi Yaz Kampı'nda iki hafta boyunca eğlenceli saatler geçiren çocuklar, yaptıkları eserleri ailelerine sergiledi.
Yaşam Haberi
Kepez'den sanat dolu yaz kampı

Kepez Belediyesi'nin halkın kullanımına kazandırdığı Dokumapark'da açtığı Anadolu Oyuncak Müzesi, her gün farklı etkinliklerle çocuklara kapılarını aralıyor. Çocukların yaz tatilini verimli kullanabilmesi amacıyla açılan Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi Yaz Kampı, iki hafta boyunca çocuklara unutamayacakları bir tatil hediye etti. Ebru sanatından ahşap boyamaya kadar birçok sanatla iç içe bir tatil geçiren çocuklar, hayal ettikleri oyuncakları ve uçurtmaları da kendi elleriyle yaptı.


ÇOCUKLARA RENKLİ TATİL


Zihin ve beden geliştirici birçok etkinliğin yer aldığı yaz kampında, çocuklar kendi el emekleri ile yaptıkları oyuncaklarla oynamanın da keyfini yaşadı. Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi Yaz Kampı'na katılan çocuklar, 2 haftalık sanat dolu eğitimin ardından yaptıkları eserleri ailelerine sergileyerek, diplomalarını aldı. Diploma dağıtımına Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü'nün eşi Ayşe Tütüncü de katılarak çocukların mutluluğuna ortak oldu. Ayşe Tütüncü, yaz kampına katılan kızları Zeynep Hatice ve arkadaşlarının yaptığı eserleri inceleyerek, emeği geçen tüm eğitimcilere teşekkür etti. Dolu dolu bir tatil geçiren çocuklar, yaz kampının sonunda da gökyüzüne rengarenk balonları uçurdu.


SANAT ATÖLYESİ


Kepez Belediyesi'nin Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi, yıl boyunca farklı etkinliklerle kapılarını çocuklara aralıyor. Ahşap oyuncak boyama, kinetik kum, toprakla oyun ve bitki dikimi, uçurtma, oyun hamuru, eğitici boyama, sulu boya, oyun hamuru, çanta tasarım, topaç boyama, şapka boyama, puzzle ve tuvalde resim atölyeleri ile çocuklara renkli etkinlikler sunuluyor. Yapılan atölye çalışmalarında çocukların sağlıkları da düşünülerek, tamamı organik malzemeler kullanılıyor. Her farklı yaşa uygun atölye çalışmalarının yer aldığı Anadolu Oyuncak Müzesi Oyuncak ve Sanat Atölyesi, eğlenceli dakikalar geçirmek isteyen tüm çocukları Dokumapark'a bekliyor.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Kepez'den, sanat, dolu, yaz, kampı,
Yorumlar
v>
Haber Yazılımı