301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 14:35 Bu haber 70 kez okundu
 
Kepez’den sağlık çalışanlarına destek
Antalya Sağlık-Sen tarafından yapılan sağlık personellerinin barınma talebine Kepez Belediyesi sessiz kalmadı. Başkan Hakan Tütüncü, koronavirüs sebebiyle evlerine gitmek istemeyen sağlık çalışanları için Hasta Yakınları Konukevi’nin kapılarını açtı
Gündem Haberi
Kepez’den sağlık çalışanlarına destek

Antalya Sağlık-Sen tarafından sağlık personellerinin ücretsiz servisler aracılığıyla evlerinden işyerlerine güvenli bir şekilde gitmeleri, giydikleri formaların belediyenin çamaşırhanesinde yıkanması ve konaklama ihtiyaçlarının misafirhaneler aracılığıyla karşılanması için Büyükşehir Belediyesi, Kepez Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi’ne başvuruda bulunuldu. Yapılan başvuruya ilk cevap Kepez Belediyesi’nden geldi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz yıl açılışı gerçekleştirilen Hasta Yakınları Konukevi’nin kapılarını sağlık çalışanlarına açtığını duyurdu. 

 

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN BARINMA VE ULAŞIM TALEBİ

 

Sağlık-Sen Antalya Şube Başkanı Sinan Kuluöztürk’ün imzasıyla Büyükşehir ve merkez belediyelere yapılan başvuruda şu ifadelere yer verildi:

“Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Sen) Antalya Şubesi olarak COVID-19 ile mücadeleyi milletçe veriyoruz. Bu mücadelemizde en ön safta yer alan tüm sağlık çalışanlarımızdır. 
Salgın süresince hastanelerde ve acil sağlık hizmetlerinde gerekli koruyucu tedbirler alınsa da sağlık çalışanlarımız COVID-19 şüpheli veya pozitif hastalara birebir müdahale etmesi sonrasında çocukları ve ailesi ile beraber aynı evde kalmalarından dolayı rahatsızlık duymaktadırlar. 

COVID-19 şüpheli veya pozitif hastalara müdahale esnasında giydikleri formaları evlerinde yıkamaları yoğun nöbetler ve ekstra iş yükünün üzerine kendisine ve ailesine eziyet olmaktadır. 
Sağlık personellerinin salgın boyunca uzun mesai sürelerinden, nöbetlerden sonra yorgun bir şekilde toplu taşımaya, tramvaya, şehir otobüslerine binmesi ve o yorgunluğunun üzerine ya da kendi arabasıyla uykusuz, yorgun ve gergin bir şekilde araba kullanması yerine sağlık personelinin mesaiye gidişlerinde ve gelişlerinde rahat edecekleri, yorulmayacakları hızlı ve hijyenik ulaşım tedbirleri alınması gerekmektedir. Küçük ve dezenfekte edilmiş servislerle hızla evlerine ulaştırılmalı dinlenmeleri ve tekrar mesaiye gelmelerinde zaman kaybetmemelerinin sağlanması gerekmektedir. 

Bu süre zarfında büyük bir özveri ile görev yapan ilçenizdeki Sağlık ve Sosyal Hizmet çalışanları başta olmak üzere, emek veren tüm personellerimiz için; konaklama ihtiyaçlarının misafirhaneleriniz tarafından karşılanması, formaların belediye çamaşırhanelerinde yıkanması ve transfer hizmetleri konusunda destek vermenizi talep eder, gereğinin yapılmasını arz ederiz.”

 

TÜTÜNCÜ SESSİZ KALMADI

 

Sağlık çalışanlarının talebine ilk yanıt Kepez Belediyesi’nden geldi. Belediyeye ait Hasta Yakınları Konukevi’ni sağlık çalışanlarının kullanımına açan Başkan Tütüncü, müjdeyi sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı video ile verdi. Tütüncü, yaptığı paylaşımda “Yeri geldiğinde kendi hayatlarını bile tehlikeye atarak hepimize şifa dağıtan fedakâr sağlık çalışanlarımıza çok şey borçluyuz. Onların fedakarlıklarına bir sağlık çalışanı eşi olarak yakinen şahidim ve bu zor günlerde biz de sağlık çalışanlarımızın yanında olmak istedik. Belediyemizin bütün sosyal tesislerini onların barınmalarına tahsis ettik. Sorun küresel ama mücadele ulusal. Hepimiz elimizdeki imkanlarımızla devletimizin, milletimizin, hemşehrilerimizin yanında olmalıyız. Bu zor günleri böyle aşacağız. Birlik içinde, beraberlik içinde ama mutlaka yardımlaşma ve dayanışma duygularıyla. Biz sizin yanınızdayız” ifadelerine yer verdi.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Kepez’den, sağlık, çalışanlarına, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı