301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
06 Aralık 2018 - Perşembe 13:06 Bu haber 258 kez okundu
 
Kepez'den geri dönüşüm ihalesi
Kepez Belediyesi, ambalaj atıklarının toplanması, taşınması ve ayrıştırılması için açık ihale yaptı. Belediye, 10 yılda 9 milyon 740 bin TL gelir sağlayacak.
Gündem Haberi
Kepez'den geri dönüşüm ihalesi

Kepez Belediyesi, bedelsiz olarak 10 yıllığına bir şirkete verilen ve sözleşme süresi sona eren ambalaj atıklarının toplanması, taşınması ve ayrıştırılması için ihaleye çıktı. İhaleyi alan firma 10 yıl ilçede ambalaj atıklarını toplayacak. Belediye kasasına 9 milyon 740 bin TL girecek. İhale ile Kepez Belediyesi koordinatörlüğünde 68 mahallede, lisanslı yükleniciler tarafından düzenli olarak kaynağından ambalaj atıklarının toplanması, taşınması ve ayrıştırılması yapılacak. 11 Şubat 2019'da başlayacak yeni sözleşme, 11 Şubat 2029 tarihinde sona erecek.

Başkan Hakan Tütüncü, "Geri dönüşüm işi, bizden önceki dönemde 10 yıllığına bir şirkete verilmişti. O sözleşmenin süresi bitti. Yeni bir sözleşme yapılması lazım geliyordu. Bu işi 10 yıllığına açık ihale yapacağız, diye meclis kararı almıştık. Burada çok önemli bir ayrıntı var. Belediye başkanı geri dönüşüm işini istediği firmaya, bedelsiz ve ihalesiz olarak verebilme hakkına sahip. Ama biz geri dönüşüm işini, yasal zorunluluk olmamasına rağmen, açık ihale ile yaptık. Yapılan açık ihalenin neticesinde bu işi yüklenen firmanın, 10 yıllık hizmetinin karşılığında belediyemiz tam 9 milyon 740 bin TL gelir elde edecek. Birçok belediye tarafından bedelsiz olarak verilen geri dönüşüm toplama işini biz açık ihale yaparak, karlı bir sözleşmeye imza atmış olduk" dedi.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Kepez'den, geri, dönüşüm, ihalesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı