Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
26 Haziran 2020 - Cuma 16:42 Bu haber 180 kez okundu
 
KEPEZ AKP MECLİS ÜYESİ CHP’YE GEÇTİ
AKP Kepez Belediye Meclis Üyesi Eşref Ural, CHP'ye geçti.
Siyaset Haberi
KEPEZ AKP MECLİS ÜYESİ CHP’YE GEÇTİ

CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz AKP Kepez Meclis Üyesi Eşref Ural'ın CHP'ye geçmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "AKP'li Kepez İlçe Belediyesi Meclis Üyesi Eşref Ural bugün itibariyle köklü partimiz Cumhuriyet Halk Partisi'ne katılmış bulunmaktadır. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun toplumun her kesimine yüreğimizi, sevgimizi ve kapımızı açtık diyerek Sn. Eşref Ural' a CHP Genel Merkez'de rozetini takarak hoşgeldin dileklerini ilettiler. Bizlerde CHP Kepez İlçe Başkanlığı olarak Genel Başkanımızın işaret ettiği gibi parti gözetmeksizin tüm Kepezli hemşerilerimize kapımızın ve gönlümüzün sonuna kadar açık olduğunu belirtmek isteriz. Bu gönül birlikteliğimizin, partimize, Kepez'imize, tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

Eşref Ural'ın açıklaması da şu şekilde:"Belediyeler halk iradesinin doğrudan doğruya hayata geçtiği kurumlardır. Dolayısıyla seçilmiş belediye meclis üyeleri, belediyenin meclis ve idari faaliyetlerinde etkin görev ve sorumluluk almalıdırlar.

Ancak Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü halkın oyları ile seçilmiş meclis üyesini, sadece meclis çalışmalarıyla sınırlandırıp, belediye, idari ve icrai faaliyetlerinden uzak tutmayı tercih ediyor. Bu anlayışın antidemokratik olduğunu ve ilaveten, demokrasi ve halk iradesinin tahahhkunu engellediğini düşünüyorum.

Ve ayrıca Antalya özelinde CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in ve CHP Kepez İlçe Başkanı Önder Kurnaz'ın seçildikleri günden beri, yaptıkları halka dayalı, başarılı ve toplumun her kesimini kucaklayan çalışmalarının da CHP'ye katılma tercihimde etkisi olduğunu belirtmek isterim.


                                            24.06.2020
                                            Eşref Ural
                                       Kepez Belediye Meclis Üyesi

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: KEPEZ, AKP, MECLİS, ÜYESİ, CHP’YE, GEÇTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı