301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mayıs 2019 - Pazar 13:56 Bu haber 524 kez okundu
 
Kampüse Hayat Veriyorlar
Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri, oluşturdukları “Kampüse Hayat Ver” projesiyle hem çevre temizliği bilincini aşılıyor hem de sokak hayvanlarına mama dağıtarak büyük bir farkındalık yaratıyor.
Yaşam Haberi
Kampüse Hayat Veriyorlar

Bir grup İletişim Fakültesi öğrencisi tarafından oluşturulan “Kampüse Hayat Ver” isimli sosyal sorumluluk projesi git gide büyüyerek ilerliyor. Çıkış noktası ödev olan proje, çevredeki öğrenciler tarafından da büyük ilgi görüyor.

 

6 kişilik ekipten oluşan Kampüse Hayat Ver üyeleri üniversitenin içini köşe bucak dolaşarak hem çevreyi istenmeyen atıklardan arındırıyor hem de üniversitede bulunan sokak hayvanlarına mama dağıtarak farkındalık bilinci aşılıyor.

 

Çevre duyarlılığını artırarak faydalı bir şeyler yapmayı amaçladıklarını belirten Kampüse Hayat Ver Üyesi Kubilay Can Karadavut, üniversitenin en ücra köşelerine kadar giderek kampüste bulunan tüm hayvanları beslemeyi kendilerine görev edindiklerini söyledi. Bu etkinlikleri gerçekleştirirken üzücü gözlemlerde bulunduklarını dile getiren Karadavut, “Sokak hayvanları bize karşı çok ürkek yaklaştılar. Çoğu hayvanlar yaklaşımımızdan korkarak kaçma eğiliminde bulundu. Üzülerek söylüyorum ki bunun en büyük sorumlusu bizleriz” şeklinde konuştu. Hedeflerinin toplumsal farkındalık yaratmak olduğunu söyleyen Karadavut, diğer öğrencilere de kendilerine katılma çağrısında bulundu.

 

Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Çağırgan da çevre bilincini yayan öğrencileri görmekten kıvanç duyduğunu belirterek, “Bir yerler kirlenebilir. Ancak önemli olan insanların kirlettikleri yerleri temizlemek için gayret göstermesidir. Kıyıda köşede kalmış atıklar için ise öğrencilerimizin yaptığı gibi bir araya gelinip topluma ve çevreye temiz bir gelecek bırakmak büyük bir miras olacaktır” dedi.

 

İletişim Fakültesi Öğrencisi Berk Arık ise rektörlük tarafından maddi ve manevi desteğin sağlanması gerektiğini söyledi. Projenin daha da büyüyerek gelişmesini istediğini belirten Arık, “Ben de bir projede yer alarak gönüllü olmak isterim” diye konuştu.

Halil Büyükayhan

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Kampüse, Hayat, Veriyorlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı