301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mart 2019 - Perşembe 11:40 Bu haber 313 kez okundu
 
Kaleiçi Nevruz’a Hazır
21 Mart Nevruz Bayramı’nda Kaleiçi’ne İranlı turistlerin akın etmesi beklenirken KALEDER Başkanı Hasan Kilit, “Nereden olursa olsun, turist gelsin biz hazırız” dedi.
Gündem Haberi
Kaleiçi Nevruz’a Hazır

Kaleiçi’ne gelen her turistin kendileri için büyük önem arz ettiğini söyleyen Kilit, “Gelen her turist gittiği yerde bizim reklamımızı yapıyor. Bölgeye gelen turistleri İranlı, Iraklı, Arap, Alman ayırt etmeksizin misafirimiz olarak kabul edip o şekilde ağırlamamız gerekiyor” şeklinde konuştu.

Nevruz kutlamaları için gereğinin yapılacağını belirten Kilit, Kaleiçi’nin tanıtılmaya ihtiyacı olduğunu söyledi. Bölgenin reklama ihtiyacı olduğunu, bunun da en güzelinin turistler aracılığıyla yapılabileceğini ifade eden Kilit, “Nereden olursa olsun, turist gelsin biz hazırız” mesajı verdi.

 

TURİSTLERE ÇİÇEKLİ, LOKUMLU KARŞILAMA

Kutlamalar ile ilgili ufak tefek etkinliklerin yapılabileceğini söyleyen Kilit, “Kalabalık gruplar geldiği zaman canlı yayınlar yapıyoruz, gelen grupları çiçeklerle karşılıyor, bizi unutmasınlar diye lokum ikram ediyoruz. Etkinlikler turistlerin indirme bindirme yerlerinde, Kaleiçi’ndeki bazı bölgelerde, Üç Kapılar’da yapılıyor” diyerek bilgilendirmelerde bulundu.

Geçmiş kutlamalara değinen Kilit, beklentilerinin karşılığını sayı olarak alamasalar da kutlama bazında oldukça verimli geçtiğini belirtti.

 

“NEVRUZ ESNAFI OLUMLU ETKİLEYECEK”

Kaleiçi’nin her yerden misafir ağırlayan özel bir bölge olduğunu söyleyen Kilit, sadece Kaleiçi ve Kale Kapısı’nda 21 tane ören yerinin bulunduğunu belirterek bölgenin tarihsel özelliğinin altını çizdi. Belirli bir grubun ağırlık oluşturduğunun söylenemeyeceğini ifade eden Kilit, Nevruz Bayramı’nın uzun zamandır durgunluk ve enflasyonla mücadele eden esnafı da olumlu etkileyeceğini belirtti.

 

ESNAFLARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI

Kilit, bu seneden dolayı umutlarının yüksek olduğunu söyleyerek, “Esnaflarla olan diyalogları biz kendimiz ayarlıyoruz. Ticaret Odası’ndan ya da ATSO’dan buradaki esnaflara her yıl bilgilendirme toplantısı yapıyoruz. Hangi müşteriye ne verilir şeklinde eğitimler oluyor. Hatta o kadar ileri gidiyoruz ki Rus turistlerin elma sevmediğine, Alman turistlerin latte sevdiğine varıncaya kadar indirgiyoruz. Gelen turistlerin buradan memnuniyetle ayrılması için elimizden ne gelirse yapıyoruz” dedi.

Yapılan yayınlardaki turist rakamlarının rekor şeklinde gösterilmesinde algı yanılmasına düşüldüğünü söyleyen Kilit, gelen turistlerin piyasayı hareketlendirmediğinden dem vursa da, “Turist bizim misafirimiz, başımızın üstünde yeri var” mesajlarını vermeyi ihmal etmedi.

Halil Büyükayhan/ÖZEL

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Kaleiçi, Nevruz’a, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı