301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber
19 Kasım 2020 - Perşembe 13:18 Bu haber 37 kez okundu
 
İYİ Parti’ye zehir zemberek eleştiriler
İYİ Parti Antalya Kurucular Kurulu Üyesi ve İl Yönetim Kurulu Yedek üyesi olan ve bir süre önce partisinden istifa eden Derya Dalmaz, parti içerisinde yaşanan karışıklıkları değerlendirerek İYİ Parti’nin kuruluş amacından uzaklaştığını söyledi
Siyaset Haberi
İYİ Parti’ye zehir  zemberek eleştiriler

  İYİ Parti Antalya Kurucular Kurulu Üyesi ve İl Yönetim Kurulu Yedek üyesi olan ve bir süre önce partisinden istifa eden Derya Dalmaz, önemli açıklamalara bulundu. Ülke gündemini son derece meşgul eden İYİ Parti’deki gelişmelere karşı açıklamada bulunan Derya Dalmaz şu ifadelere yer verdi:

  “Dünyanın hiçbir yerinde mükemmel bir kurum yoktur. Eksik yanları olabilir ancak bunlar düzeltilebilir. Ben üyesi olduğum İYİ Parti’den düzeltilecek bir durum kalmadığı için istifa ettim.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu MHP’den kopmuş milliyetçilerin başını çektiği hareketin merkeze oturma süreci yaşadığını, çok renkliliğe karşı olmadıklarını dile getiriyor. Ben daha önce herhangi bir siyasi partiye üye olmadım. MHP’den de kopmadım. Ben Atatürk ilkelerine bağlı, özgür iradesi olan sorgulayan bir cumhuriyet kadınıyım. Çok renklilikten kastı; Bahadır Erdem’in eşcinsel yürüyüşüne katılması mı? Cumhuriyetin kurucu iradesinden rahatsız olması mı? Leyla Zana’ya laf ettirmemesi mi? Apo’ya af istemesi mi? Fetöelebaşısının döndüğünde karşılama kuyruğunun İzmit’ten Edirne’ye kadar uzanıp, Humeyni’den bile muhteşem olacağının söylenmesi mi? Bu kadar renk beni bozar.”

 

  “Kürt siyasi hareketin temsilcisi yoktur”

  Vatan topraklarında yaşayan herkesin kardeş olduğunun altını çizen Dalmaz, “Bu kardeşler Türk milletini oluşturur. Resmi dili Türkçedir. Bundan herkes gurur duymalıdır. Kürt siyasi hareketinin temsilcisi diye bir parti yoktur, olamaz da. Her etnik köken bir siyasi parti ile anılmamalıdır. Herkes ayrıştırma yapsa bile milliyetçilik konusunda hassas olan bir parti ayrıştırma yapmamalıdır” dedi.

 

  “İYİ Parti’de tıkanma var”

  İYİ Parti siyasetinde tıkanma olduğunu kaydeden Dalmaz, istifa etmiş olduğu partiye yönelik şu eleştirilerde bulundu:

  “Genel Başkanın iktidar partisini damat ile eleştirirken kendi akrabasını mali ve idari işlerden sorumlu başkan yardımcısı yapması başlı başına bir çelişki değil midir?

  Demokrasi vurgusu yaparken, parti içi eleştiri ve önerilere kulak tıkanarak tek merkezden verilen kararlarla partinin yönetilmesi parti içi demokrasiye vurulan darbedir.

  Sayın Meral Akşener iktidara odaklanmak yerine parti içinde kaos yaratarak, parti içi sorunlarla uğraşarak adeta AKP’nin ekmeğine yağ sürüyor.

  Başlangıçta küpeli halaoğlu, mini etekli teyzekızı, başörtülü gelinle bayram sofrası kurmaktan bahseden Genel Başkan kalktı HDP’ye ‘Kürt siyasi hareketinin lideri’ dedi.  Vatan toprakları içinde yaşayan herkes kardeştir, bu vatan içinde yaşayan halkların tümüne Türk Milleti denir.

  Partide tüm kongrelerde yer aldım, İyi Parti Türk milliyetçilerinin istenmediği bir yer olma yolunda gidiyor. Sandık koymak ile demokrasi sağlanmadığı partinin son genel kurulunda yaşanan oyunlarla gözler önüne serilmiştir.

  Bir Türk Milliyetçisi olarak; Türk Bayrağı, Türk Milleti, Türk Bayrağı, Ezan ve Kur’an bizim için kutsaldır. Kutsal değerlerimizin eleştirilmesi, yozlaştırılması, siyaset malzemesi yapılmasına her zaman karşı olduğumuz gibi bundan sonra da karşı olmaya ve mücadele etmekte kararlıyız.”

  Halil BÜYÜKAYHAN

 

Kaynak: () - Haber Merkezi Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: İYİ, Parti’ye, zehir, , zemberek, eleştiriler,
Yorumlar
Haber Yazılımı