301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 18:23 Bu haber 213 kez okundu
 
İYİ Parti sil baştan: Temizer görevden alındı
İYİ Parti Antalya İl Başkanı Yavuz Temizer, Genel Başkan Meral Akşener’in talimatı ile görevden alındı. Temizer’in yerine İl Başkanlığı’ndaki yönetim kurulu oylaması ile göreve Mehmet Başaran getirildi
Siyaset Haberi
İYİ Parti sil baştan: Temizer görevden alındı

Temizer'in görevden alınmasından sonra olağanüstü toplanan İYİ Parti Antalya İl Yönetim Kurulu, yapılan oylamayla yeni başkanını seçti. Yönetim kurulunda yerel yönetimlerden sorumlu il başkan yardımcısı olarak görev yapan Mehmet Başaran, genel merkezin onayıyla Antalya İl Başkanı oldu.


 

TEMİZER’DEN VEDA MESAJI

 

Görevden ayrıldığını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Temizer şu ifadelere yer verdi:

“Değerli Antalyalılar, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekte iken, 26 Eylül 2019 tarihinde Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi tarafından İYİ Parti Antalya İl Başkanı olarak görevlendirildim. Beş ayı geçen il başkanlığım döneminde il ve ilçe teşkilatlarımızla birlikte yoğun ve tempolu bir çalışma yürüttük. Partimizin ilkelerini ve Antalya'nın önceliklerini esas alarak yeni bir siyasi anlayış oluşturmaya çabaladık. Bir yandan teşkilatlarımızı yeniden yapılandırırken, bir yandan da Antalya'nın hukukunu savunma gayretinde olduk. Kendini partinin üstünde görerek hizipleşmeye çalışan siyasetin koronavirüslerine taviz vermedik ve halk için halkla birlikte siyaset yaptık. Hedefimiz siyaset yapmak isteyen her partilimizin önünü açmak ve üye bazlı taban siyasetini esas kılmaktı. Göreve başladığımız ilk gün dedik ki; ilçe başkanı, il başkanı, belediye başkanı ve milletvekili olmak isteyen herkes İYİ Parti'nin Antalya'daki sahiplerine yani üyelerine gitsinler ve destek istesinler. Siyasi çalışmalarımız ve siyaset anlayışımız hakkındaki son ve kesin değerlendirmeyi elbette değerli Antalyalılar yapacaktır ancak bu kısa süre zarfında üye sayımızın 3 binlerden 17 binlere çıkmış olması bizim için mutluluk verici bir geri dönüştür. Bu vesile ile üye sayımızın 5 katının üzerine çıkmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma ve il başkanlığımız süresince benimle birlikte emek veren il divanıma, il yönetimime, il disiplin kuruluma, ilçe başkanlarıma ve yönetimlerine, belediye başkanlarıma, büyükşehir ve ilçe belediye meclis üyelerime ve gençlik kolları teşkilatıma teşekkürlerimi iletiyorum. Değerli Antalyalılar, Bilindiği üzere İYİ Parti Antalya İl Başkanlığı olarak kongre takvimimizi açıkladık ve ilçe kongrelerimizi başlattık. Genel Merkezimizin aldığı karar doğrultusunda 17 Mayıs 2020 Pazar günü Antalya İl Başkanlığı kongremizi gerçekleştirebilmek için ilçe delege seçimlerimizi ve ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Bu vesile ile duyurmak isterim ki: Yapılacak olan kongrede il başkanlığına aday olmayacağım. Sayın Genel Başkanımızın talimatı ile yürüttüğüm Antalya İl Başkanlığı görevin yine Sayın Genel Başkanımızın talimatı ile bırakıyorum. Kongremizin adil, tarafsız ve demokratik bir şekilde gerçekleşmesi için il yönetimi son dakikaya kadar kararlı bir şekilde çalışmaya devam edecek ve seçilecek arkadaşımıza ayağa kalkmış bir teşkilat emanet edecektir. Değerli Antalyalılar, görev sürem boyunca istemeden de olsa kırdığım, üzdüğüm bir hemşerimiz olmuşsa huzurunuzda özür diliyorum ve helallik istiyorum. Kimsede hakkım yoktur; varsa da helal ediyorum. Son söz olarak eklemek isterim ki: Bağlar çabuk satılır, dağlar yerinde durur. Bu bir veda değil, yeni bir başlangıçtır. Antalya İYİ Olacak! Türkiye İYİ Olacak!"

 

Haber Merkezi

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: İYİ, Parti, sil, baştan:, Temizer, görevden, alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı