301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 13:46 Bu haber 778 kez okundu
 
İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın: 15 Temmuz partiye değil demokrasiye sahipliktir
15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın, “15 Temmuz’u demokrasiye sahiplik yerine bir parti veya lidere sahiplik şeklinde okumak vatandaşın gösterdiği fedakârlık ve hassasiyeti anlamamaktır” dedi.
Siyaset Haberi
İyi Parti İl Başkanı Ahmet Aydın:  15 Temmuz partiye değil demokrasiye sahipliktir

 

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençliğe Hitabe’sinde bahsettiği dâhili düşmanlarla 15 Temmuz tarihinde karşılaştığını söyleyen Aydın, düşmanla ilk mücadelenin 1997 yılında Meral Akşener tarafından sunulan Terörle Mücadele Genelgesiyle başlatıldığını ifade etti.

 

İLK MÜCADELE AKŞENER’DEN

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in dönemin İçişleri Bakanı sıfatıyla 15 Nisan 1997 tarihli bir gazetede yaptığı açıklamaya değinen Aydın, Akşener’in sarf etmiş olduğu, “Bu yıkıcı mihraklar bizlerin hoşgörüsünden ve yasalarımızdaki boşluklardan yaralanarak gençlerimizi tuzağa düşünebilecekleri yurt, pansiyon, Kur’an Kursu adı altında mekânlar açmaktadır. Burada kendi emellerini İslamiyet adı altında gençlerimize enjekte etmeye çalışmaktadır. İslamiyet ile alakası olmayıp kökü dışarıda olan bu örgütlerin at oynatmasına müsaade etmeyiz” sözlerini hatırlatarak 2006 yılında bu genelgenin kaldırıldığını ve bu suretle örgütlerin daha rahat bir şekilde oluşum göstermesine müsaade edildiğini belirtti.

 

“TÜRK MİLLETİ DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEYECEĞİNİ GÖSTERMİŞTİR”

15 Temmuz’u milli bütünlüğe yapılan saldırı olarak nitelendiren Aydın, “Bugün sadece bir darbe teşebbüsü değildir, aynı zamanda millet olarak darbeye karşı durma, demokrasiye sahip çıkma kararlılığı açısından da bir dönüm noktasıdır. Türk milleti cemaat ve tarikat devletine sahip çıkarken, demokrasiden vazgeçmeyeceğini de göstermiştir. 15 Temmuz’u demokrasiye sahiplik yerine bir parti veya lidere sahiplik şeklinde okumak vatandaşın gösterdiği fedakârlık ve hassasiyeti anlamamaktır. Eğer darbe defteri tamamen kapanmışsa bu vatandaşın gösterdiği cesaretin sonucudur. Vatandaş hayatını sebil ederek siyasetçileri cesaretlendirmiş, saklandıkları yerden çıkmalarını sağlamıştır. 
Siyaset kurumuna düşen, vatandaşın mesajını doğru okumak ve demokratik mücadele kanallarını sonuna kadar açık tutmaktır. Çünkü darbecilerle asıl mücadele demokrasinin çerçevesini genişletmektir. 15 Temmuz sebebiyle bu melun kalkışmayı lanetliyor, bu vesileyle yüce milletimize başsağlığı dileyerek şehitlerimizin aziz hatırası önünde eğiliyorum” ifadelerini kullandı.

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İyi, Parti, İl, Başkanı, Ahmet, Aydın:, , 15, Temmuz, partiye, değil, demokrasiye, sahipliktir,
Yorumlar
Haber Yazılımı