301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Haziran 2019 - Salı 10:05 Bu haber 522 kez okundu
 
İstanbul’un oyuna sahip çıktılar
Ekrem İmamoğlu’nun kazandığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimine Antalya’dan siyasi akını yaşandı. İstanbul’da kamp kuran CHP ve İyi Partili Başkan ve Milletvekilleri genel merkez tarafından görevlendirildikleri yerlere giderek seçim heyecanına ortak oldu.
Siyaset Haberi
İstanbul’un oyuna sahip çıktılar

Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi Ekrem İmamoğlu’nun elde ettiği yüzde 54,21 oy ve 806 bin 426 oy farkıyla sonuçlandı. Millet İttifakı’nın üstünlüğüyle kısa sürede açıklanan seçim sonuçları hiçbir tartışmaya mahal vermeden demokrasinin tecelli etmesiyle sonuca kavuştu. 

Antalya’dan İstanbul’a giderek seçim kampanyasına ortak olan ve İstanbul’daki Antalyalı seçmene hitap eden siyasiler de seçimde aktif rol alarak İstanbul’da güven zinciri oluşturdu. Sandık başında ve ilçe seçim kurullarında her daim görev başında yer alan Antalyalı Milletvekilleri ve Başkanlar İstanbul’un seçim heyecanını hep birlikte paylaştı.

 

KUMBUL ESENLER’DE, AYDIN ESENYURT’TA

CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, genel merkez tarafından yapılan görevlendirme kapsamında Gaziantep İl Başkanı Lütfü Demir ile birlikte Esenler’de görev alırken İyi Parti Antalya İl Başkanı Ahmet Aydın ise Esenyurt’ta oy kullanma işleminin sürdüğü okulları gezerek milletin iradesine sahip çıktı.

Seçime dair sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Aydın, “Yenilenen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimlerinde yaklaşık 800 bin fark ile ipi göğüsleyen bir kez daha Millet İttifakı’nın Adayı Sayın Ekrem İmamoğlu olmuştur. Bu süreçte sabrı ve beyefendi kişiliği ile bir kez daha Türk milletinin takdirini toplayan, sinir uçlarıyla oynandığı halde, bu tezgâhı; vakar ve sükûnetle boşa çıkaran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu'nu ve onun nezdinde Büyük Türk milletini de tebrik ediyorum. Belki zaman ister ama İYİ’ler sonunda mutlaka kazanır!” ifadelerini kullandı.

 

SANDIKLARA SAHİP ÇIKTILAR

CHP Milletvekili Rafet Zeybek öğle saatlerinde Kütahya Milletvekili Ali Fazıl Kasap ve Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut ile birlikte Fatih’teki Kadırga İlkokulu ve Çemberlitaş Anadolu Lisesi’ni gezerek sandık sorumlularını ziyaret etti. Daha sonra Fatih İlçe Seçim Kuruluna geçen Zeybek, kazanılan seçim için, “İstanbul 31 Mart’ta kazandı, 23 Haziran’da yine kazandı. Teşekkürler İstanbul.” mesajını paylaştı.  

CHP Milletvekili Çetin Osman Budak, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ile birlikte bölgedeki okulları teker teker ziyaret etti. Sonuçların kesinleşmesinden sonra sosyal medya hesabından kutlama mesajı paylaşan Budak, “İstanbul yeni bir başlangıç yaptı, adeta bir demokrasi bayramı yaşattı. Bu bayramı Avcılar’da sevinç ve umutla kutladık” ifadelerini kullandı.

CHP Milletvekili Aydın Özer’de Kağıthane İlçe Başkanlığında seçim sürecini takip etti. İyi Parti Milletvekili Hasan Subaşı, Bayrampaşa’da İlçe Başkanı Raif Güler ile birlikte sandıkları gezdi. İyi Parti Milletvekili Tuba Vural Çokal ise Çekmeköy İlçe Seçim Kurulu’nda görev alarak tüm veriler girilene kadar nöbet tuttu.

 Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İstanbul’un, oyuna, sahip, çıktılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı