301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Mayıs 2019 - Cumartesi 12:28 Bu haber 388 kez okundu
 
İnce’den avukat mafyası uyarısı
Pamfilya Otobüs İşletmeciliği A.Ş. Genel Kurul’unda konuşan Başkan Mehmet İnce, vatandaşı, hastane çıkışlarında ve otobüslerde geçmiş kazalara dair davaları yeniden gün yüzüne çıkartarak menfaat elde etmek isteyen bazı meslek örgütlerine karşı uyardı.
Gündem Haberi
İnce’den avukat mafyası uyarısı

Başkan Mehmet İnce, “avukat mafyası” olarak nitelediği bazı mesleğini çıkarları uğruna kullanan takipçileri hedef göstererek, “Hastane çıkışlarında ve otobüslerde geçmişte herhangi bir kazanız varsa biz araştırırız” diyerek vatandaşı sürekli olarak anlaşmayla sonuçlanan geçmiş davaları yeniden açmaya yönlendiriyorlar” şeklinde serzenişte bulundu. Uzlaşma adı altında bitmiş davaların yeniden gün yüzüne çıktığını ve uçuk rakamlarda tazminatların istendiğini belirten İnce, vatandaşı, menfaat elde etmek için kullanan meslek örgütlerine karşı uyardı.

2 YIL ÖNCESİNE AİT 5 DAVA AÇILDI

Kaza mağdurlarından faydalanmak için özellikle bir çeşit menfaat gruplarının oluştuğunu söyleyen İnce, “2017’ye ait 3 tane, 2018’e ait de 2 tane olmak üzere geçmişe dönük tarafımıza 5 adet dava açıldı. 2017 yılında iki kişi karakola gidiyor. Herhangi bir mağduriyet durumu olmadığı ortaya çıkıyor. Vatandaşın ve şoförün ifadeleri alınıyor, karşılıklı olarak şikâyetçi olmadıklarını belirtip ayrılıyorlar. Aradan 2 yıl geçtikten sonra bizi arayıp 300 bin TL tazminat istiyorlar. Anlaştığımızı söylememize rağmen ısrarla ödememiz gerektiğini bize belirtiyorlar. Başka bir örnek vermek gerekirse, sadece frene basılıp aracın içerisinde düşen bir vatandaş için aradan 2 yıl geçtikten sonra arayıp 900 bin TL gibi uçuk bir tazminat talebinde bulunuyorlar. Geriye dönük davalar sürekli gün yüzüne çıkartılarak bundan belli çıkar grupları kâr elde etmek istiyor” şeklinde konuştu.

“ŞİRKET ESNAFINA MESAJLAR GÖNDERİLİYOR”

Esnaf başına 9 bin TL para kazandığı ve otobüs esnafının zarar ettiği iddialarına yanıt veren Başkan İnce, dışarıdan gelen sözlere itibar etmediğini belirterek, “Bundan bir ay öncesinde Pamfilya şirket esnafı olan 50 kişiye 10-13-15 bin lira şeklinde aylık para alıyorlar diye mesajlar çekerek kışkırtmaya çalıştılar. Biz de buna cevabımızı sosyal medyadan yaptığımız açıklamayla verdik. Buraya gelen arkadaşlara da 8 bin TL’ye araçları alacak varsa üstü onlara kalsın dedik. Biz 13-15’te değiliz. Akabinde tekrar esnaflarımıza mesajlar çekilmiş ve benim hakkımda kendini sizin araçlarınızın sahibi zanneden şahıs sizin araçlarınızı kiraya verecek yazılmış. Biz kurumsal olarak çalışan bir firmayız. Kalan para neyse araç sahiplerine ödenir” dedi. Önceki dönemlerde şirketin araç taksitleri nedeniyle borca girdiğini belirten İnce, “Geçen yıl mazot 6,54 TL’ye çıkmıştı. 23 lira aylık mazot ortalamamız vardı. Esnaf kredi ödemesi gerektiği için petrollere 500 bin TL’ye yakın borç yaptık. Daha sonrasında taksit taksit ödedik” şeklinde konuşarak bundan sonraki süreçte borca girmeyeceklerini dile getirdi.

“BÖCEK’İN BİZİ ANLAYACAĞINDAN EMİNİM”

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile herhangi bir görüşme gerçekleştirerek esnafın sorunlarının iletilip iletilmediği hakkındaki bir soruya ise İnce, Başkan Böcek’in randevu ve İstanbul Seçimleri dolayısıyla yoğun bir dönem geçirdiğini ancak sorunu telefonda kendisine ve yüz yüze bürokratlara olmak şekilde ilettiğini ifade etti. Şirket olarak olumlu dönüşler aldıklarını belirten İnce, “Birebir görüşme gerçekleştirmeden bu sorunları çözme şansımız yok. Önümüzdeki süreçte sorunların çözüleceğini düşünüyoruz. Sayın Böcek de zaten ulaşım esnafının içinden geldiği ve eski bir otobüs esnafı olduğu için bizim sorunlarımızı anlayacağından eminim” diye konuştu.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İnce’den, avukat, mafyası, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı