301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
16 Ocak 2020 - Perşembe 10:42 Bu haber 899 kez okundu
 
İlk kadın kolları adayı Ezel Amioğlu
İYİ Parti İl Kadın Kolları Başkanlığına aday olan Ezel Amioğlu, tüm kadınlardan destek beklediğini belirterek, kadınların siyasetin içinde olması için elinden geleceğini yapacağını kaydetti
Siyaset Haberi
İlk kadın kolları adayı Ezel Amioğlu

 

 

İYİ Parti Yönetim Kurulu Üyesi Ezel Amioğlu, ilk kez Antalya’da yapılanması olan İl Kadın Kolları Başkanlığına adaylığını açıkladı. Şubatta İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de katılımıyla yapılacak olan kongrede başkan seçilmek istediğini kaydeden Amioğlu, her zaman kadınlarla ve gençlerle birlik içerisinde çalışacağını belirtti.

 

EL BİRLİĞİYLE DAHA DA GÜÇLENECEĞİZ

 

İYİ Parti kurulduğu günden bu yana her zaman Meral Akşener’in yanında yer aldığını dile getiren Amioğlu, “Dün de, bugün de, yarın da Meral Akşener’in yanındayım.  İYİ Parti’yi daha ileri taşımak için elimden gelen her şeyi yapacağım. Bana bu şans verilirse, çok güzel işler yapmak istiyorum. Özellikle kadınların ve gençlerin partisi olduğumuz için onlarla el birliği içerisinde partimizi ileriye taşımak istiyorum” dedi.

 

“HAYATLARA DOKUNUYORUM”

 

Daha önce tüzük olarak İYİ Partide Kadın Kolları Başkanlığıolmadığını belirten Amioğlu, yapılanmanın ilk kez Antalya’da olduğunu ve ilk adayın ise kendisi olduğunu aktardı. Amioğlu, “Şu an benim dışımda açıklanan bir aday yok. Şubat’taki kongrede tüm üye kadınların seçmiş olduğu bir başkan seçilecek. Hepimizin için hayırlısı olsun. Benim adaylığım yaklaşık bir aydır belli. Bunun artıları da elbette var. Bu bir aylık süreçten bu yana ilçeleri geziyorum. Partimizdeki kadın üyelerle her zaman iç içeyim. Çünkü ben bir kadın aday olarak, onların hayatlarına dokunmak istiyorum. Hayatlarına farklı bir renk katmak istiyorum, kadınların da siyasetin içerisinde olmasını istiyorum. Kadınların erkeklerle eşit olmasını, değil erkelerin önünde olmasını istiyorum” diyerek tüm kadınlardan destek beklediğini söyledi.

 

Hazel Berkalp Altaş

 

 

 

EZEL AMİOĞLU KİMDİR?

 

1960 yılında Erzurum’da doğru. Evli ve iki çocuk annesi. Çocuklarının eğitimi dolayısıyla 15 yıl önce Antalya’ya yerleşti. Bir kızı ve bir oğlu var. Kızı Antlaya’da ağır ceza avukatı, oğlu ise Kırıkkale Üniversitesi’nde genel cerrah. MHP’de siyasi yaşamına başlayan Ezen Amioğlu, Meral Akşener’in parti kurmasıyla birlikte yerini Akşener’in yanında belirledi. İYİ Parti Antalya Yönetim Kurulu üyelerinden olan Amioğlu, şimdi ise İl Kadın Kolları Başkanlığı’na adaylığını koydu.

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: İlk, kadın, kolları, adayı, Ezel, Amioğlu,
Yorumlar
Haber Yazılımı