301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Mayıs 2019 - Salı 13:45 Bu haber 411 kez okundu
 
İletişimde siyasal iletişim söyleşisi
AKDENİZ Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde 'Marka Yönetimi ve Siyasal İletişim' adıyla söyleşi düzenlendi.
Eğitim Haberi
İletişimde siyasal iletişim söyleşisi

İlişim Fakültesi Konferans Salonu'nda düzenlenen söyleşiye Goda Ajans ekibi Kurumsal İletişim Direktörü Gaye Sarıkaya ve Kreatif Direktör Duygu Akyol konuşmacı olarak katıldı. İletişim Fakültesi öğrencilerine iletişim sektörü hakkında bilgiler veren Gaye Sarıkaya,"Markayı bir insan, milletvekili, kurum veya kuruluş olarak görebiliriz. Bunların marka sürecinde doğru temsil edilmesi gerekir. Kişinin veya kurumun kendini doğru ifade edebilmesi ve algıyı en iyi şekilde yönetebilmesi için bizler onlara ışık tutan ekip oluyoruz. Onları görünür kılıyoruz, parlatıyoruz. Hedef kitlelerine yönelik çalışmalar yapıyoruz. Onların hedeflerine ulaşmalarını sağlıyoruz. Aslında görünmeyen oradaki gizli kahraman biz oluyoruz" dedi.


Bir reklam ajansının medya ile iyi ilişkiler kurmasının önemini vurgulayan Sarıkaya, "Reklam ajansı olarak medya ile iyi geçinmek zorundayız. Oradaki çalışanlarla ve temsilcilerle iyi iletişim kurmamız gerekiyor. Haber kanallarımızı da sürekli açık tutmak için gayret sarf etmeliyiz. Siyasiler açısından düşünürsek siyasilerin danışmanları ile iletişim halinde olmamız gerekiyor. Son dakika gelişmeleri anında almamız çok önemlidir" diye konuştu.


Sektörün zorluklarına dikkat çeken Duygu Akyol ise "İster istemez sürecin gerektirdiği çeşitli krizler olabiliyor. Burada sizin nasıl durduğunuz çok önemli. Krizle karşılaştığınızda soğukkanlı olmak çok önemlidir. Bir süreci ne kadar iyi yönetirseniz sonrakini karşı daha güçlü karşılarsınız" diye konuştu.


Sosyal medyanın günümüzde insanlarla iletişim kurabilmek için çok önemli olduğunu belirten Akyol, “Türkiye'de en çok kullanılan sosyal medya platformu Youtube'dur. Sonra sırasıyla Facebook, Instagram ve Twitter geliyor. Burada markanın temsil edileceği şekilde doğru platformu kullanmak ve doğru stratejiye sahip olmak çok önemlidir. Her platformda sürekli aktif olmak iyi değildir. Ağırlığı korumak gereklidir. Doğru platformda doğru mesajı yazmak, kısa ve öz olmak çok önemlidir" diye konuştu.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İletişimde, siyasal, iletişim, söyleşisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı