301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Haziran 2019 - Cuma 11:13 Bu haber 655 kez okundu
 
İlaç yerine broşür dağıtmışlar !
Sivrisinekle mücadeleyle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Muhittin Böcek, dedikodu ve duyumlarla hiçbir zaman hareket etmediğini ifade ederek,“Larva döneminde ilaçlama yapacak çocuklarımız seçim broşürü dağıtmaya görevlendirildiği için bu durum ortaya çıktı. Bunu şu anda sinekle mücadele eden daire başkanımız, Menderes Türel’in de daire başkanıdır, çalışma arkadaşlarıdır söyledi” dedi.
Gündem Haberi
İlaç yerine broşür dağıtmışlar !

Havaların ısınmasıyla birlikte birçok bölgede ortaya çıkan sivrisinek ve haşerelerle ilgili ortaya çıkan sıkıntılardan haberdar olduğunu ve durumla ilgili çalışmaların hızla başlatıldığını açıklayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “25 yıllık için hiçbir zaman dedikodulara duyumlaragöre hareket etmedim.25 yıllık siyasi hayatımda hep Antalyam için çalışmalarımı yaptım. Bugünde büyükşehirde 64 günümü geride bıraktım19 içe 913 mahalle yapılması gereken ne varsa onları yapmaya canla başla yapmaya devam ediyorum. Söz konusu sıkıntının Antalya’da var olduğunu biliyoruz ve bununla ilgili çalışmalarımızda başladı” dedi. mücadeleyle ilgili takviye olarak 140 arkadaşı görevlendirdikleri bilgisini paylaşan Başkan Böcek, “Takviye olarak 140 arkadaşımız Gazipaşa’dan Kaşa kadar sivrisinekle mücadele için hızla işinin başına Salı günü başladı. Konuyla ilgili hafta içi ilgili birimlerden bir brifing de aldım. Sıkıntı en kısa zamanda çözüme kavuşacaktır” dedi.

 

BAHANE DEĞİL GERÇEKLER

Başkan Böcek, “Sıkıntı yaşayan vatandaşlar ile bunları siyasi çıkar için kullanan trol tabi edilen yazı yazılan eleştirenleri ayırt ederek söylüyorum bunları. Belediye elbette mazeret üretme yeri değildir. Ama zamanında yapılmayan çalışmalara hızla müdahale ediyoruz. Sivrisinekle ilgili önlemlerimizi hızla aldığımızı söylüyorum” dedi. geçmiş dönemde birilerine suçlamak adına konuşmadığını belirten Muhittin Böcek, “ Ama önceki dönemde larva zamanı mücadele etme döneminde çalışan çocuklarımızı seçim broşürlerini dağıtmaya görevlendirdikleri için  bu durum hazılolmuştur” diye bilgi verdi. Konunun muhataplarıyla ilgili toplantı yaptığını ve bu bilginin sinekle mücadeleden sorumlu yetkilileri tarafından paylaşıldığını kaydeden Başkan Böcek, “ Çocukları larva döneminde broşür dağıtmaya gönderince gerekli çalışmaların yapılamadığı aktarıldı. Bunu söyleyen şu anda sinekle mücadele eden daire başkanı Menderes Türel’in de daire başkanıdır,çalışma arkadaşları da aynı şekilde söylemişlerdir” dedi.

Vildan Çalcı KARA

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İlaç, yerine, broşür, dağıtmışlar, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı