301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 10:56 Bu haber 1447 kez okundu
 
İl Tarımdan 450 kişiye eğitim
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü serbest çalışan Ziraat Mühendisleri ile Tarım danışmanlarına verdiği eğitimlerin beşincisini de tamamladı. 2019 yılının ilk çeyreğinde verilen 5 eğitime 450 Ziraat Mühendisi ve Tarım Danışmanı katıldı.
Tarım Haberi
İl Tarımdan 450 kişiye eğitim

Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından başlatılan serbest çalışan Ziraat Mühendisleri ve Tarım danışmanlarına yönelik olarak yapılan eğitimlerin yılın ilk çeyreğindeki dönemi tamamlandı. Eğitimlerini tamamlanan 450 Ziraat Mühendisi ve Tarım Danışmanına düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Sertifika töreninde konuşan Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen sağlıklı nesillere sağlıklı bir dünya bırakmak için Ziraat Mühendislerine büyük görevler düştüğünü ifade etti. Mustafa Özen, “Çiftçimize doğrudan ulaşan serbest Ziraat Mühendisi arkadaşlarımıza günümüzün ve ilimizin ihtiyaçları doğrultusunda en uygun eğitim programlarını veriyoruz” dedi. proje kapsamında 5 değişik ve önemli programa hayata geçirdiklerini dile getiren Mustafa Özen, “ Eğitimlerin geri dönüşleri çok güzel oldu. Bu sayede kurumumuzla serbest çalışan meslektaşlarımız arasında köprü kurduk. Hem de bilgi ve mevzuatta meydana gelen değişimlerden sahada serbest çalışan meslektaşlarımızı haberdar edip, bilgilendirmiş oluyoruz” dedi.

 

ÜCRETSİZ EĞİTİMLERLER, ROL MODEL

Eğitim seminerlerini ücretsiz olarak verdiklerini ifade eden Mustafa Özen, “Bitkisel ve Hayvansal Üretim Uygulamaları, Tarımsal Üretimde Bitki Beslemenin Önemi, Bitki Sağlığında Entegre Mücadele,  Sera Teknolojileri ve Sektöre Yönelik Kredi Uygulamaları, İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım konularındaeğitimler düzenledik ve toplamda 450 katılım ile bu eğitimleri gerçekleştirdik. Önümüzdeki günlerde sektörün ihtiyaçları ve meslektaşlarımızın talepleri doğrultusunda yeni eğitimlerimiz olacak” dedi. Antalya’nın Tarımda marka olduğuna dikkat çeken Mustafa Özen, İl Tarım Müdürlüğü olarak hayata geçirdikleri faaliyetlerle diğer iller içinde bir rol model olduklarını ifade etti. Mustafa Özen, “İlimiz ve ülkemiz için, sürdürülebilir bir tarım için tüm gayretimizle ekibimizle birlikte çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. konuşma sonrasında düzenlenen tören ile eğitimlere katılan serbest çalışan Ziraat Mühendisi ve Tarım Danışmanlarından oluşan toplam 450Katılımcıya sertifikaları verildi.

Vildan Çalcı KARA

 

 

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İl, Tarımdan, 450, kişiye, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı