Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Eylül 2019 - Çarşamba 14:26 Bu haber 849 kez okundu
 
İhracat rakamları 1 buçuk milyar dolara yaklaştı
Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği tarafından açıklanan 8 aylık ihracat rakamları gelecek adına umut verdi. Açıklanan verilerde Antalya, Burdur ve Isparta illerini kapsayan Batı Akdeniz’de 8 ay sonunda gerçekleşen ihracat değerinin 1 milyar 218 milyon 135 bin 148 dolara yükseldiği belirtildi
Ekonomi Haberi
İhracat rakamları 1 buçuk milyar dolara yaklaştı

Yapılan açıklamada, sadece Ağustos ayında 127 milyon 262 bin dolar değerinde ihracatın gerçekleştiği kaydedilirken, 2019’un 8 aylık döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 2,91 oranında ihracat artışı yaşandığı, bu oranın sadece Ağustos ayında ise yüzde 10,05 olduğu ifade edildi.

 

EN FAZLA İHRACAT ÇİN’E

Batı Akdeniz illerinde 8 aylık dönemde en fazla ihracat yaş meyve-sebze sektöründe gerçekleştirilirken, en fazla ihracatın yapıldığı ülke de Çin Halk Cumhuriyeti olarak belirlendi. Açıklamada, geçen süreçte Özbekistan’a yapılan ihracat değerinin de yüzde 100’e yaklaştığı kaydedilirken, Özbekistan’a gerçekleşen ihracatın yılın ilk gününden bu yana rekor oranda artışla yükselmesinin gelecek adına umut verdiği belirtildi.

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İhracat, rakamları, 1, buçuk, milyar, dolara, yaklaştı,
Yorumlar
Haber Yazılımı