301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mayıs 2019 - Salı 12:03 Bu haber 426 kez okundu
 
İdris Özyol’a saldırı TBMM gündeminde
CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, aralarında gazetemizin yazarı İdris Özyol’un da bulunduğu gazeteciler Hakan Denizli, Yavuz Selim Demirağ, Ergin Çevik ve Sabahattin Önkibar’a yapılan saldırıların araştırılması için TBMM’ye önerge sundu.
Gündem Haberi
İdris Özyol’a saldırı TBMM gündeminde

Gazetecilere uygulanan şiddet ve baskıların artış göstermesi meclis gündeminde de yerini buldu. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, gazetemiz yazarlarından İdris Özyol ve Antalya’da kimliği belirsiz kişiler tarafından saldırıya uğrayan Ergin Çevik’in de aralarında bulunduğu 5 gazeteciye karşı gerçekleştirilen saldırıların araştırılmasını meclis gündemine taşıdı. Silahlı saldırıya uğrayan Hakan Denizli, evinin önünde saldırıya uğrayan Yeniçağ Gazetesi Yazarı Yavuz Selim Demirağ ve son olarak evinin yakınlarında saldırıya uğrayan Sabahattin Önkibar’a karşı gerçekleştirilen eylemlerin de tek bir merkezden yönlendirildiği ve bu saldırıların gözdağı niteliği taşıdığı iddialarının araştırılması TBMM Başkanlığına sunulan önergeyle meclis gündeminde yerini aldı.

 

Sunulan önergede; “Gazetecilere yönelik saldırıların kimler tarafından gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi, saldırıda bulunanlara dönük yasal süreç başlatılması ve bundan sonra benzer olayların yaşanmaması adına gerekli her türlü önlemin ivedi alınması amacıyla Anayasa'nın 98'inci, TBMM İçtüzüğü 'nün 104 ve 105. maddeleri uyarınca Meclis Araştırması açılmasını arz ve teklif ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: İdris, Özyol’a, saldırı, TBMM, gündeminde,
Yorumlar
Haber Yazılımı