301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:32 Bu haber 697 kez okundu
 
"Hiçbir şey baharı engelleyemez!"
Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini yenileme kararı vermesi üzerine Antalya’dan Ekrem İmamoğlu’na destek mesajları yağdı. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, İmamoğlu’na olan desteğini, “Bahar geldi bir kere hiçbir şey bunu değiştiremeyecek” sözleriyle gösterdi.
Siyaset Haberi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilip 23 Haziran tarihine ertelenmesine Antalyalı siyasetçilerden tepkiler gecikmedi. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek yaptığı paylaşımda Nazım Hikmet’in “Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma, aynı gökyüzü altında, bir direniştir yaşamak” sözlerine yer verirken, “Bahar geldi bir kere… Hiçbir şey bunu değiştiremeyecek” ifadelerini kullanarak Ekrem İmamoğlu’na destek verdi.

 

UYSAL: UMUDUMUZ UMUT OLSUN

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise, İmamoğlu’na olan desteğini, “Tüm haksızlıklara ve hukuksuzluklara aynı yanıtı vereceğiz. Bin kere mazlum olsak da bir kere zalim olmayacağız. İstanbul’da hak yerini halkla yine bulacak. Türkiye’mize gerçek bir demokrasi gelene kadar kararlı barışçı mücadelemiz sürecek. Umudumuz umut olsun” sözleriyle paylaştı.

 

SEMİH ESEN: YİNE KAZANACAĞIZ

 

Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, “Yine kazanacağız, İmamoğlu kazanacak, demokrasi kazanacak, Türkiye kazanacak” derken, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Moralimizi bozmayacak inancımızı kaybetmeyeceğiz. Demokrasiden taviz vermeden dün olduğu gibi bugün de yarın da hak yolunda halkımızın iradesiyle yine başaracağız” şeklinde tepkisini dile getirdi.

 

‘YAZ SICAĞINDA ERİYECEKSİNİZ’

 

CHP Antalya milletvekillerinden Aydın Özer, “6 Mayıs 2019 hukukun katline tanıklık ettik” sözlerine yer verirken Çetin Osman Budak, “Asla yalnız yürümeyeceksin” dedi. İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal ise YSK’ya, “İstanbul seçimlerini iptal ederek tek adam rejiminin varlığını tescillemiş oldu. Korkmuyoruz; çünkü haklıyız! Kazanacağız! Baharı getirtmediniz, yaz sıcağında eriyeceksiniz!” sözleriyle yüklendi.  CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul ise genel merkezden gelecek ortak açıklamayı beklediklerini dile getirdi. 

Halil Büyükayhan

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: "Hiçbir, şey, baharı, engelleyemez!",
Yorumlar
Haber Yazılımı