301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Temmuz 2019 - Pazar 11:03 Bu haber 342 kez okundu
 
“Hataları düzeltmekten üretmeye fırsat kalmıyor”
ASAT Genel Müdürlüğü’nün gündeminde yer alan Boğaçayı ile ilgili konuşan Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, “Bu hataları düzeltmek için harcadığımız enerjiyi Antalya’mıza daha güzel işler yapmak için harcayabilirdik” dedi.
Gündem Haberi
“Hataları düzeltmekten üretmeye fırsat kalmıyor”

Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in “Kanal İstanbul’dan sonra en çılgın ikinci proje” olarak adlandırdığı Boğaçayı’nda sorunlar bitmiyor. ASAT Genel Müdürlüğü’nde bir araya gelen akademisyenler ve oda başkanları yeniden yosun tutarak eski görünümüne geri dönmeye başlayan Boğaçayı için mesai harcıyor.

 

TÜM ENERJİYİ ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN HARCIYORLAR

Jeoloji Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Bayram Ali Çeltik, Antalya’nın çözülmesi gereken bir sürü sorunu ve yapılmak istenen fazlasıyla proje varken akademisyenler, bürokratlar, oda başkanları ve STK’ların geçmişte yapılan hataları düzeltmekle meşgul olduklarını ve tüm enerjilerini çözüm üretmeye harcadıklarını ifade etti.

 

“UYARILARA RAĞMEN YAPILDI, ÇÖZÜM ÜRETMEK BİZE KALDI”

Doğaya aykırı olarak inşa edilen projenin onca uyarı ve tepkiler dikkate alınmaksızın yapıldığını belirten Çeltik, “Bu hataları düzeltmek için harcadığımız enerjiyi Antalya’mıza daha güzel işler yapmak için harcayabilirdik. Uyarılara rağmen yapıldı, çözüm üretmesi yine bize kaldı. Ancak bu proje bize bilimin ve ortak aklın dikkate alınmadığı zaman ne tür sonuçların ortaya çıkacağını gösterdi” ifadelerini kullandı.

Kentin ekonomik kaynaklarının proje için doğru bir şekilde kullanılmadığını söyleyen Çeltik, harcanan emeğin ve paranın boşa gittiğini, bundan en büyük zararı ise Antalya halkının gördüğünü dile getirdi.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: “Hataları, düzeltmekten, üretmeye, fırsat, kalmıyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı