301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 13:50 Bu haber 1084 kez okundu
 
Hasan Şahin: ‘Muratpaşa halkına düşman mısınız?’
Antalya Belediyesi döneminde yapılan imar planlarının sonucunda Muratpaşa’da bulunan birçok sosyal alanın vatandaşların özel mülkiyetlerinin birleştirilmesiyle oluşturulduğunu söyleyen CHP’li Hasan Şahin, gerekli düzenleme için sunulan imar planı plan notu değişikliğine yapılan itirazların Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu tarafından kabul edilmesine tepki gösterdi
Siyaset Haberi
Hasan Şahin: ‘Muratpaşa halkına düşman mısınız?’

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Antalya Belediyesi döneminde yapılan imar planlarının sonucu olarak Muratpaşa’da bulunan park, spor ve sosyal tesis alanı gibi birçok ‘genel’ vasıflı yerin, vatandaşların özel mülkiyetlerindeki arsaların birleştirilmesiyle oluşturulduğunu söyledi. Muratpaşa Belediye Meclisi kararı ile 5 yıl içinde kamulaştırılması gerektiği halde kamulaştırma kararı alınmayan taşınmazlar için hazırlanan ve ilçenin tamamını ilgilendiren uygulama imar planı plan notu değişikliğiyle bu tip yerlere çözüm bulunduğunu söyleyen Şahin, karara ilişkin yapılan itirazların Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu tarafından kabul edilmesine tepki gösterdi. Bu kararın örneğine Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Konyaaltı Belediyesi’nde de rastlanabildiğini belirten Şahin, karara ilişkin ‘plan askı’ süresinde yapılan itirazların Muratpaşa Belediye Meclisi’nce reddedildiğini ve görüşülmek üzere Antalya Büyükşehir Meclisi’ne gönderildiğini kaydetti.

 

ARALARINDA İYİ PARTİLİ ÜYE DE VAR

 

Karara ilişkin itirazların Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu’nda bulunan 4 CHP’li meclis üyesinin ret oyuna karşın 5 kabul oyuyla kabul edildiğini hayretle öğrendiklerini dile getiren Şahin, itirazı kabul eden AKP’li üyeler; Ali Çetin, Muhammet Ali Kiriş, Hasan Cumhur Göncü, MHP’li Adem Er ve İYİ Partili Barış Bulut’a, “Muratpaşa halkına düşmanlığınız nereden gelmektedir?” diye sordu. Komisyon üyelerini ağır sözlerle eleştiren Şahin, “Muratpaşa Belediyesi’ne düşmanlığınızın kaynağı nedir? Bütün kritik kararlarda Muratpaşa Belediye Meclisi iradesi karşısında tutum almanızın nedeni nedir? Vatandaşa hizmet için mi seçildiniz yoksa amacınız vatandaşın çıkarlarını sabote etmek mi, topluma hizmet için kurulan belediyeye saldırmak için mi seçildiniz? Muratpaşa kompleksinden kurtulup kamu yararına kararlar alabilmeniz için ne yapmamız gerekiyor?” ifadelerini kullandı.

 

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: Hasan, Şahin:, ‘Muratpaşa, halkına, düşman, mısınız?’,
Yorumlar
Haber Yazılımı