Haber Detayı
09 Ağustos 2019 - Cuma 16:53 Bu haber 197 kez okundu
 
Hamamcıoğlu'ndan bayramda trafik uyarısı
MAKİNA Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajında, sürücülere kurallara uymaları çağrısında bulundu.
Gündem Haberi
Hamamcıoğlu'ndan bayramda trafik uyarısı

MMO Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, yayımladığı mesajda, aile olmanın, paylaşmanın ve yardımlaşmanın simgesi olan bir bayramı daha birlikte yaşamanın sevinci içerisinde olduklarını söyledi. Sevgi, saygı, kardeşlik ve hoşgörü duygularının en yoğun şekilde yaşanmasına vesile olan bayramların toplum için en önemli günler olduğunu kaydeden Hamamcıoğlu, "Maalesef dünya üzerinde açlık ve yoksullukla boğuşan milyonlarca insan bulunuyor. Bu nedenle bizlere düşen en önemli görev sadece yanı başımızdaki değil dünyanın her bir noktasında açlıkla, susuzlukla ve yoksullukla boğuşan insanlara yardım eli uzatarak onlara da bayram kadar güzel günler yaşatmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle başta üyelerimiz olmak üzere milletimizin bayramını şahsım, yönetim kurulum ve çalışan arkadaşlarım adına en içten dileklerimle kutlar, güzelliklerle dolu bir bayram geçirmenizi temenni ederim" dedi.


TRAFİK UYARISI


Başkan Ayşen Hamamcıoğlu, ayrıca bayram tatili için yola çıkacak vatandaşlara da uyarılarda bulunarak, “Trafikte yoğunluğun ve tehlikenin artacağı bir haftaya giriyoruz. Trafik yoğunluğunun artışına paralel olarak trafik kazaları da artıyor ve maalesef her yıl yüzlerce vatandaşımız yaşamını yitiriyor ya da yaralanıyor. Bu nedenle, tatil için yola çıkmadan önce sürücüler ve yetkililer gerekli önlemleri almalı" dedi.


Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre 2018 yılında trafik kazalarında olay yerinde 3 bin 373 kişinin, kazadan sonraki 30 gün içinde ise toplam 6 bin 675 kişinin yaşamını yitirdiğine vurgu yapan Hamamcıoğlu, “2019 yılının ilk altı ayında ise bin 54 kişi; geçen Ramazan Bayramı tatilindeki trafik kazalarında da 101 kişi kaza yerinde yaşamını yitirmiştir. Sürücü ve yayaların dikkat etmesi gereken hususlarla birlikte, ilgili makamlar gerekli önlemleri alarak yurttaşlarımıza güvenli bir yolculuk sağlamak için azami özen göstermelidir. Araçlara yönelik kamusal denetimin mutlaka yapılması gereklidir ve odamız bu denetimlerin bir parçası olmaya hazırdır. TMMOB Makina Mühendisleri Odası olarak; trafik kazalarının gölge düşürmediği bir tatil dileğiyle yurttaşlarımızın bayramını kutluyor, iyi yolculuklar diliyoruz" diye konuştu.

 

 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Hamamcıoğlu'ndan, bayramda, trafik, uyarısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı