301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Temmuz 2019 - Cuma 10:52 Bu haber 853 kez okundu
 
Güzeloba Ortaokulu için imza kampanyası
Güzeloba Ortaokulu’na yapılan ek binanın imam hatip ortaokuluna dönüştürülmesine tepkiler devam ederken sosyal platformlarda konuya ilişkin imza kampanyası başlatıldı. “Güzeloba’da İmam Hatip değil, Ortaokul istiyoruz!” ismiyle oluşturulan imza kampanyasına üç günde 580 imza geldi.
Gündem Haberi
Güzeloba Ortaokulu için imza kampanyası

Antalya’nın Muratpaşa ilçesinde bulunan Güzeloba Ortaokulu’nun ek binası olarak inşa edilen okul binasının imam hatip ortaokulu olarak yapılmasına tepki gösteren eğitimciler ve veliler gerek sosyal platformlar aracılığıyla gerekse Güzeloba pazar yerine kurulan stantlarda imza toplayarak öğrencilerin hiç dağılmadan yeni binada eğitimine devam edebilmeleri için kampanya başlattı.

 

İMZA KAMPANYASI BAŞLATTILAR

Antalya’nın en büyük mahallesi olan Güzeloba’da ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin aynı binada eğitim aldığı okula ek bina yapılmasına karar verilmiş ve ortaokul için yeni bir binanın yapımına başlanmıştı. Binanın yapımının bitmesi sonucu imam hatip ortaokulu olarak değiştirilmesi veliler ve eğitimciler tarafından tepki çekti. İmam hatip yerine ortaokul binasına ihtiyaç olduğunu belirten veliler bu durumun derhal düzeltilmesi ve açıklığa kavuşturulması için bir araya geldi. Pazar yerinde ve sosyal mecralarda oluşturulan imza kampanyasına bazı milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşları da destek verdi.

 

3 GÜNDE 580 İMZA

Okulda imam hatip öğrencisinin bulunmamasından dolayı öğrencilerin çeşitli baskılarla bu alana yönlendirildiği kuşkusunu taşıyan velilerin Güzeloba Ortaokulu öğrencilerinin dağılmadan bir arada eğitimlerine devam etmeleri için sosyal imza platformu change.org’da başlatmış oldukları imza kampanyasına 3 günde 580 imza geldi.

Halil Büyükayhan

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Güzeloba, Ortaokulu, için, imza, kampanyası,
Yorumlar
Haber Yazılımı