Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 12:57 Bu haber 1334 kez okundu
 
Gurbet Kuşları Zübeyde’ye yoğun ilgi
Antalyalı Gazeteci Esra Köksal'ın ilk kitabı olan ‘Gurbet Kuşları Zübeyde’ raflarda yerini aldı. Çıktığı günden beri ilgiyle okunan ve merak uyandıran kitabın konusu ise Almanya'daki Türk gurbetçilerin yaşadığı zorluklar oldu.
Sanat Haberi
Gurbet Kuşları Zübeyde’ye yoğun ilgi

 

Kitabın hikayesinin gerçekliğinin altını çizen Esra Köksal, kitapta 6 yaşında annesini kaybeden bir kızın hayat hikayesinin anlatıldığını aynı zamanda Almanya'daki Türk gurbetçilerin yaşadığı zorluklara dikkat çekildiğini aktardı. Köksal okuyucuların kitabı bir solukta okuyacağına inandığını belirterek, “Herkesin kendisinden ya da çevresinden bir şeyler bulabileceği bir kitap. Gurbet Kuşları Zübeyde hikayesi ve ilk olması nedeniyle benim için çok özel. Kitabı merak eden herkese keyifli okumalar diliyorum” dedi.

AYAKTA KALABİLMENİN ÖYKÜSÜ

Kitabının hikayesini de anlatan Esra Köksal, "Zübeyde annesizliğin, mücadelenin, ayakta kalabilmenin, göçün öyküsü. Annesini kaybettikten sonra rüzgarın savurduğu yöne yol alan Gurbet Kuşları Zübeyde kitabımda aynı zamanda 1960 yılından sonra Almanya'ya işçi olarak giden Türklerin yaşadığı zorluklara ışık tutarken memlekette Almancı, Almanya'da yabancı olan arafta kalmış bir neslin kabuk bağlamış yarasını yeniden kanatacak" şeklinde konuştu.

KİTAP FUARI’NA KATILDI

Aydın 2. Kitap Fuarı’na da katılan Esra Köksal, okuyucularla bir araya geldi. Köksal, kitaplarını imzaladı ve okuyucularıyla tek tek ilgilendi. İlk imzaların özel olduğunu belirten Köksal, Aydınlılara da ilgilerinden dolayı teşekkür etti. Türkiye’nin her yerinden internet siparişi ile kitaba ulaşılabileceğini de kaydeden Köksal, üretmeye ve yazmaya devam edeceğini söyledi. Hazel Berkalp

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Gurbet, Kuşları, Zübeyde’ye, yoğun, ilgi,
Yorumlar
Haber Yazılımı