301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Temmuz 2019 - Perşembe 11:40 Bu haber 402 kez okundu
 
Gündem Kaleiçi
MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege ve yönetim kurulu üyeleriyle bu yıl 4'üncüsü düzenlenecek Kaleiçi Oldtown Festivali'yle ilgili değerlendirmede bulundu.
Gündem Haberi
Gündem Kaleiçi

ATAV Başkanı Gül Ege ve yönetim kurulu üyeleri Zafer Alkaya, Recep Yavuz, Mehmet Işıldağ ve Alperen Erkazancı, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette, ATAV'ın yurtdışında bulunan tarihi eserlerin Türkiye'ye iadesi için yürütülen 'Eserler ait olduğu yerde güzeldir' kampanyası başta olmak üzere devam eden projelerle ilgili değerlendirmede bulunurken Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 4'üncüsünü düzenleyeceği Kaleiçi Oldtown Festivali konusunda da görüş alışverişinde bulunuldu.

Başkan Uysal, 10-13 Ekim tarihlerinde düzenlenecek festivalin bu yıl onur konuğu ülkesinin Ukrayna olacağını söyledi. Kaleiçi OldTown Festivali'ne başlarken bir amaçlarının da dünyada Kaleiçi gibi tarihi kent merkezine sahip şehirlerle güçlü bağlar kurmak, kalıcı bir insanlık ve kültür köprüsü inşa etmek olduğunu belirten Başkan Uysal, bu süreçte Küba'dan Rusya ve İtalya'ya uzanan geniş bir ağda Kaleiçi'nin tanıtımını gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bununla birlikte ulusal ve uluslararası turizm fuarlarına da katıldıklarını aktaran Başkan Uysal, haziran ayında İtalya'da bir dizi temas ve görüşmelerde bulunduklarını belirterek, ATAV'la festival konusunda her türlü işbirliğine açık olduklarını söyledi. 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Gündem, Kaleiçi,
Yorumlar
Haber Yazılımı