301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 16:10 Bu haber 401 kez okundu
 
Görsel şölen gibi sergi
Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan sergide ressam Derya Bardakcı'nın birçok katalogda yer alan, yarışmalarda dereceye giren rengârenk figüratif yağlıboya tabloları ve 'Psikolojik Barınaklar' adlı suluboya çalışmasındaki eserleri yer aldı. Görsel bir şölene dönüşen sergiye sanatçı ve sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu. Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan Derya Bardakcı, resimlerini dışavurumcu ve protest yaklaşımla oluşturuyor. 'Psikolojik Barınaklar' serisi resimleri hakkında da bilgi veren Bardakçı, "Kuşlar özgürleşen insanların cesaretlerini, sandallar dirayeti ve sabrı, kubbeler maneviyatı, boyaların aşağı doğru akışı hayatın akış sürecini, renkler insanların psikolojisini, aile hayatını simgeliyor" dedi Derya Bardakcı, tablolarında farklı renklerler ve figürlerle, topluma farklı mesajlar vermeye çalıştığını da söyledi.
Kültür Haberi
 Görsel şölen gibi sergi


Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde açılan sergide ressam Derya Bardakcı'nın birçok katalogda yer alan, yarışmalarda dereceye giren rengârenk figüratif yağlıboya tabloları ve 'Psikolojik Barınaklar' adlı suluboya çalışmasındaki eserleri yer aldı. Görsel bir şölene dönüşen sergiye sanatçı ve sanatseverlerin ilgisi yoğun oldu.

Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü mezunu olan Derya Bardakcı, resimlerini dışavurumcu ve protest yaklaşımla oluşturuyor. 'Psikolojik Barınaklar' serisi resimleri hakkında da bilgi veren Bardakçı, "Kuşlar özgürleşen insanların cesaretlerini, sandallar dirayeti ve sabrı, kubbeler maneviyatı, boyaların aşağı doğru akışı hayatın akış sürecini, renkler insanların psikolojisini, aile hayatını simgeliyor" dedi

Derya Bardakcı, tablolarında farklı renklerler ve figürlerle, topluma farklı mesajlar vermeye çalıştığını da söyledi.

 
Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: , Görsel, şölen, gibi, sergi, , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı