301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Temmuz 2019 - Pazartesi 09:52 Bu haber 243 kez okundu
 
Gönüllünün gücü
Gönüllünün Gücü projesi Avrupa’da gönüllü hizmeti yapmak isteyen STK, kurum ve kuruluşları bir araya getirdi.
Gündem Haberi
Gönüllünün gücü

Efem Akdeniz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, MFİB ce yerelde STK’ların kapasitesini güçlendirme hibe programı kapsamında AB projesi ile desteklenen “Gönüllünün Gücü” projesi, Avrupa gönüllü Hizmeti ile yurt dışından 18-30 yaş arası gençleri evsahipliği yapmak isteyen, aynı zamanda gönderen kuruluş olmak için 32 STK ve kurum kuruluşu biraraya getirdi.

Toplantı, Crowe Plaza otelde gönüllü gençlerin müzik performansı ile başlayarak, eğitmenler tarafından uygulamalı interaktif bir şekilde devam etti. Proje Eğitmeni Murat Dinç ve Proje Kolaylaştırıcısı Ezgi Şardağ, katılımcılara proje yazmak için pıc numarası almayı ve Avrupa Birliğince Akredite olma yollarını göstererek, uygulamalı bir şekilde anlatıldı.

Dernek Başkanı Rahmi Turan “Bu eğitimin turizm şehri olan Antalya’mız için çok faydalı olacağını, şehrimize gelen gönüllü gençlerin aynı zamanda tarihi turistik yörelerimizi tanıyarak birer turizm elçisi görevi yapacaklarını, imkanı kısıtlı gençlerimizin de Avrupa ülkelerini görme şansı yakalayarak kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklarını, ayrıca bu proje ile farklı STK, kurum ve kuruluşların da gönülülükkonusunda kapasitelerini artırmaya katkıda bulunacaklardır” diye konuştu.

Bahadır Çinar

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Gönüllünün, gücü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı