Haber Detayı
22 Ocak 2020 - Çarşamba 12:09 Bu haber 227 kez okundu
 
'Gençler siyasette söz sahibi olmalı'
CHP Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığı açıklayan Hakan Genbeş, “Bugün ülkemizde genç işsizliğin oranı yüzde 30’ların üstüne çıktı. Ülkemiz yanlış yönetiliyor ve bu durumdan en çok biz gençler etkileniyor. Bundan dolayı siyasette söz sahibi olması gerekenler de bizleriz” dedi
Siyaset Haberi
'Gençler siyasette söz sahibi olmalı'

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Hakan Genbeş, 2017 yılından beri Muratpaşa Gençlik Kolları’nda başkan yardımcılığı görevini yürüttüğünü belirtti. Zeytinköy’de yaşayan ve babasının2011-2019 yılları arasında sürdürdüğü Zeytinköy muhtarlığı esnasında gençlerin yaşadığı tüm olumsuzluklara karşı mücadele verdiğini söyleyen Genbeş, “Gençlerin sorunlarını ve neye ihtiyaçları olduğunu çok iyi biliyorum. Biz umutlu gençleriz. Kötü gidişatı düzelteceğiz” diye konuştu.

 

“GELECEK BİZLERE EMANET”

 

Türkiye’de işsizlik oranın yüzde 30’un üstünde olduğunun altını çizen Genbeş, “Bizim mahallemizde bu oran çok çok daha yükseklerde. Bu sorunun sebebini hepimiz biliyoruz. Siyasetten yanlış yönetilen bir ülke. Ve bu somut durumdan en çok etkilen emekçiler ve gençler, yani bizleriz. Bundan dolayı ki aslında en fazla siyasette söz sahibi olması gerekenlerde bizleriz.Öbür taraftan ailem beni Mustafa Kemal Atatürk sevgisiyle büyüttü yetiştirdi. Paşamın bize, gençliğe, bıraktığı iki büyük emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Cumhuriyet’e duyduğum sorumluluğun gereği, yol arkadaşlarımın takdiriyle CHP Muratpaşa Gençlik Kolları Başkanlığına aday oldum” ifadelerine yer verdi.

 

“GENÇLER SİYASETE KATILACAK”

 

Gençliğin siyasete katılım mekanizmalarını artırmak için çalışacağını dile getiren Genbeş, “Elimizden geldiğince partimizin bütün mahalle temsilcilikleriyle paralel çalışacak Muratpaşa Gençlik Kolları’nın birimlerini oluşturacağız. Hem partimizin temas alanını genişleteceğiz hem de mahalle temsilciliklerine gençlik olarak güç aktaracağız. Partili Akademisyen ve aydınlarımız birlikte düzenleyeceğimiz paneller ve çalıştaylarla ülkemize dair fikirler üreteceğiz. Bu anlamda kapsamlı hedef ve projelerimizi yakın süreç içinde açıklayacağız” diye konuştu.

 

“YARINLAR BİZİMDİR”

 

Gençliğin birliğinin zaruri bir ihtiyaç olduğunu vurgulayan Genbeş, “Bu somut durumun ödevi; Muratpaşa gençliğinin birliğini ve beraberliğini sağlayacağız.Bugün 31 Mart yerel seçimleri ve 23 Haziran İstanbul seçimi partimize yeniden iktidarın yolu sonuna kadar açılmışken elbet yarınlara umutla bakacağız. Tarihin her döneminde olduğu gibi Cumhuriyet’in ve Mustafa Kemal’in gençliği olarak bizler, üstümüze düşen sorumluluğu vazifemiz sayıyoruz. Çünkü biz aydınlık devrimci Türk gençliğiyiz. Eşit, Özgür ve bağımsız bir Türkiye her birimizin emeğiyle yükselecek. Yarınlar bizimdir” şeklinde konuştu.

 

Hazel Berkalp Altaş

Kaynak: Editör: Halil BÜYÜKAYHAN
Etiketler: 'Gençler, siyasette, söz, sahibi, olmalı',
Yorumlar
Haber Yazılımı