301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mayıs 2019 - Perşembe 10:46 Bu haber 415 kez okundu
 
GAZETECİYE ŞİDDET TBMM GÜNDEMİNDE
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, birkaç gün arayla darp edilen gazeteciler Ergin Çevik ve İdris Özyol’a yapılan çirkin saldırıları verdiği soru önergesi ile Meclis gündemine taşıdı.
Gündem Haberi
GAZETECİYE ŞİDDET TBMM GÜNDEMİNDE

YANIT BEKLENİYOR

CHP’li Zeybek yazılı soru önergesinde şu soruların yanıtlanmasını istedi;“Ergin Çevik’e saldıran kişiler kimlerdir? Çevik’e saldıran kişiler hakkında emniyet ve adli makamlar tarafından hangi işlemler yapılmıştır?İdris Özyol’a saldıran kişilere yönelik Emniyet Kuvvetleri ve adli makamlar  hangi işlemleri yapmıştır? Saldırıyı azmettirenler kimlerdir?”

 

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ TEHLİKEDE

CHP’li Zeybek şu ifadeleri kullandı; “Ergin Çevik ve İdris Özyol’a yapılan saldırı göstermiştir ki basın özgürlüğü tehlikededir.  Yapılan saldırıların failleri adalete hesap vermelidir. Her vatandaş bu saldırıyı yapanların yanına kar kalmadığını görmeli, “nasıl olsa serbest bırakacaklar” düşüncesi yıkılmalı, yargıya güven tekrar tesis edilmelidir.”

 

SALDIRILAR ORGANİZE Mİ?

Zeybek, “Ülkemizde gazetecilere ve siyasilere yapılan saldırıların artık münferit olaylar değil, organize bir saldırı olduğu bilinmelidir, yaşanan saldırılar siyasal iktidarın yarattığı kutuplaştırma siyasetinin bir sonucudur. Hukukun üstünlüğünü hiçe sayarak, şiddeti meşrulaştıranlara rağmen basın özgürlüğünü savunacağız” diye kaydetti. 

Haber Merkezi

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: GAZETECİYE, ŞİDDET, TBMM, GÜNDEMİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı