301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Ocak 2019 - Pazartesi 15:34 Bu haber 2093 kez okundu
 
Fiyat farkı büyüdü
Havaların soğumasıyla sebze ve meyve fiyatları yükselirken pazar ve market fiyatları arasındaki fark gittikçe açılıyor. 2019’un ilk ayında limon fiyatının ise pazarda 1.5 TL iken markette 4.99 TL olması dikkat çekiyor.
Ekonomi Haberi
Fiyat farkı büyüdü

Son günlerde havaların gittikçe soğumasıyla fiyat artışlarıyla gündem de ki yerini alan sebze ve meyvelerin, marketlere göre pazarda daha uygun olması göze çarpıyor. Vakitsizlik ve kalabalık nedeniyle pazar alışverişi yapmayan kişiler market reyonlarına koşuyor. Marketlerdeki sebze ve meyve fiyatları ise vatandaşın daha yüksek fiyatlı alışveriş yapmasına olanak sağlıyor. Bunun sebebi ise Pazar fiyatlarının marketlere oranla daha düşük olması. Marketteki fiyatların pazara göre 2-3 TL daha fazla olması, birçok vatandaşı marketlerden değil pazardan alışveriş yapmaya yönlendiriyor.

Pazar alışverişi yaparken fiyatların pahalılığından yakınan Sevgi Fırat, sebze fiyatlarının yüksek olduğunu belirtti. Dört kişilik bir aile olduklarını kaydeden Fırat “Kimi zaman pazara bile çıkamıyoruz, kaldı ki marketten sebze alacağız” dedi. Pazar esnafı ise, marketteki fiyatlara oranla kendilerinin daha ucuz olduğunu dile getirdi. Vatandaş sebze ve meyve yesin diye ellerinden gelen uygun fiyatları belirlediklerini söyleyen pazar esnafı, “Marketteki fiyatlar daha yüksek ama vatandaş yine pazardan şikayetçi” ifadelerini kullandılar. HAZEL BERKALP (ÖZEL)

 

 

PAZARDA

MARKETTE

PATATES

3.5 TL

4.59 TL

SOĞAN

4 TL

5.95 TL

DOMATES

5 TL

9.90 TL

BİBER

10 TL

13.90 TL

LİMON

1.5 TL

4.99 TL

PIRASA

5 TL

6.90 TL

SALATALIK

8 TL

11.90 TL

MUZ

7 TL

12.90 TL

NAR

2 TL

5.95 TL

 

Kaynak: Editör: Hazel BERKALP
Etiketler: Fiyat, farkı, büyüdü,
Yorumlar
Haber Yazılımı